sfl

slovenská liga v americkom futbale

SFL je súťaž slovenských klubov v americkom futbale, ktorá sa hrá podľa pravidiel IFAF (odvodených od pravidiel NCAA – vysokoškolský futbal v USA). Na Slovensku sa hrá vo formáte 11 na 11 a 7 na 7. 

sfl 11 na 11

11 na 11 – klasická verzia amerického futbalu. Súťaž mužov, ktorá sa prvýkrát  odohrala v roku 2010.  Po základnej časti sa dva najlepšie tímy na Slovensku stretnú v Slovak bowl-e a pobijú sa o titul majstra Slovenska. Víťaz Slovak bowl-u navyše získa prestížnu trofej Chucka Bednarika. SFL sa hrá na jar, v mesiacoch marec až júl.

sfl 7 na 7

7 na 7 – zmenšená verzia amerického futbalu. Hlavný rozdiel medzi verziou 11 na 11 (klasický americký futbal) je v počte hráčov na ihrisku, kde na ihrisku proti sebe stojí vždy 7 hráčov z jedného tímu. Táto súťaž je určená pre rozvíjajúce sa tímy, ktoré ešte nemajú vybudované dostatočné zázemie pre plnohodnotné 11-tkové tímy.

sfl u19

SFL U19 je liga určená pre juniorské tímy vo vekovej kategórií hráčov do 19 rokov. Na Slovensku sa hrá vo formáte 7 na 7 a vyvrcholí zápasom v Junior bowl-e. SFL U19 sa hrá na jeseň v mesiacoch september až november.