HRAJ
FLAG
FUTBAL

Máme chuť víťaziť

O projekte hraj flag futbal

Projekt Hraj Flag Futbal je iniciatíva vedenia Slovenskej Asociácie Amerického Futbalu. SAAF je oficiálne uznaný národný športový zväz, pod ktorý patrí aj športove odvetvie flag futbal. Pri tvorbe projektu spolupracuje s odborníkmi z oblasti školského a mládežníckeho športu. Hraj Flag Futbal je projekt na národnej úrovni a jeho cieľom je rozvoj flag futbalu aj v regiónoch, kde zatiaľ nemá svojich členov.

Uvedomujeme si dôležitú pozíciu učiteľov telesnej výchovy pri formovaní našej mládeže. Týmto projektom by sme chceli užšie prepojiť športové prostredie s výučbou TV na školách (ale aj mimo nich). Veríme, že oba svety môžu na tejto spolupráci prosperovať.

Slovenská Asociácia Amerického Futbalu prináša nový projekt „Hraj Flag Futbal“, ktorý prináša moderný, dynamický a atraktívny šport flag futbal. Tento projekt prináša kvalitný obsah pre školy, trénerov, športové kluby a motiváciu pre deti športovať. Neváhajte, prečítajte si viac a prihláste sa.

  • Základy flag futbal
  • Odborná metodika
  • Vzorové videá
  • zapožičanie pomôcok
  • poradenstvo

Pre koho je hraj flag futbal?

Tento projekt je určený najmä pre odbornú verejnosť (učitelia TV, tréneri, CVČ, študenti športových fakúlt atď.), ktorá už má potrebné vzdelanie pre prácu s mládežou a má záujem priniesť niečo nové a zaujímavé do svojho procesu výučby.

V prípade, ak Vás Hraj Flag Futbal zaujal ale nemáte potrebné vzdelanie, žiadny problém. SAAF v spolupráci s FTVŠ UK poskytuje možnosť získať potrebnú trénerskú licenciu.

Registrujte sa tu a získajte tak prístup ku všetkým potrebným informáciám o podpore zo strany SAAF.

prečo práve flag futbal?

Flag futbal je organizovaný šport, v ktorom sa usporadúvajú majstrovstvá Európy a sveta. Flag futbal je mladý, ale veľmi rýchlo sa rozvíjajúci šport s olympijskými ambíciami.

Je absolútne bezkontaktný a vďaka svojej veľkej variabilite vhodný do školského prostredia. Zároveň je nenáročný na vybavenie a priestory.

Flag futbal ponúka množstvo zaujímavých cvičení, do ktorých sa môžu zapojiť chlapci a dievčatá rôznej telesnej stavby spoločne.

Flag futbal si vo svojej podstate vyžaduje neustálu koncentráciu a fyzickú aktivitu každého hráča. Nenecháva priestor na „nudu“ a preto je mládežou veľmi dobre prijímaný.

čo získam prihlásením?

Prihlásením sa do projektu získate prístup k odbornej metodike ohľadne výučby flag futbalu, ktorá Vám v počiatkoch poradí ako pripraviť hodinu pre rôzne vekové skupiny. Každé cvičenie  je vyhotovené v prehľadnej grafike s video návodmi.

Dajte nám o sebe vedieť a získate tak možnosť zapožičania flagovej výstroje do vašej školy (príp. krúžku). Získate prístup k informáciám ohľadne turnajov, táborov a školení. Možnosť dohodnúť si modelovú hodinu. Kontakt na lokálneho odborného ambasádora projektu. Zvýhodnené ceny športového vybavenia pre flag futbal.

partneri projektu