Steelers neudržali vo Zvolene polčasové vedenie

Zápas medzi Cassoviou Steelers a Zvolenom Patriots bol dlho na vážkach. Pred polčasom išli hostia do osembodového vedenia, no napokon im zápas po množiacich sa chybách a zraneniach ušiel a zo Zvolena si odviezli prehru 34:8. Pred najbližším súbojom, ktorý ich čaká už v sobotu na domácom ihrisku proti Nitre Knights, musia zapracovať predovšetkým na ofenzívnej fáze. Obrana udržala v prvom polčase domácich na nule, no postupom času aj vďaka chýbajúcim silám povolila Patriots dokonalý obrat.

Od úvodu sa začali napĺňať prognózy vyrovnaného zápasu, v ktorom sa bude bojovať o každý yard. Hneď prvý drive domácich skončil po troch nekompletných passoch iba puntom. Steelers vedení Jakubéczym ukázali, že sa budú spoliehať viac na behovú hru. V tej sa delili o yardy Balog a Medvec a spoločným úsilím dostali hostí až na hranicu skórovania, no následne nepodarený snap ich zatlačil výrazne dozadu. Z dobre vyzerajúceho drivu tak napokon vyťažili iba neúspešný pokus o kop za tri body. V podobnom duchu sa niesol prakticky celý prvý polčas. Tímy sa predháňali v strácaní lôpt a niekoľko krát sme videli zmenu v držaní lopty. Až v závere druhého dejstva sa podarilo Steelers skórvať, keď sa dostali do endzóny po krátkom behu Medveca. Ten svoj touchdown behom následne potvrdil a hostia sa razom dostali do 8-bodového vedenia.

Hneď úvodný drive Košičanov v druhom polčase sa niesol v podobnom duchu. Hostia sa výlučne zásluhou behov dostávali do dobrej pozície, no zásluhou fumble sa im nepodarilo skórovať, naopak prišli o loptu. Patriots ich chybu veľmi skoro potrestali. Valent využil zaváhanie hosťujúcej obrany a „free play“ pri penalizácii premenil presnou prihrávkou na Štastného na úvodný touchdown Patriots. Ďalšie minúty priniesli situáciu ako cez „kopirák“. Steelers zakončili svoj drive fumblom a následne po ďalšej presnej prihrávke Valenta, ktorý opäť nachytal defenzívu Steelers v offside, Šťastný dostal svoj tím do vedenia. Od tohto momentu začali Steelers strácať nielen fyzické, ale aj psychické sily. Hneď v úvode poslednej štvrtiny zakončil drive Patriots krátkym behom Gonda a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. Útok Steelers aj vďaka zraneniu Jakubéczyho prestal úplne fungovať a Patriots zvýšili svoje vedenie zásluhou ďalšieho touchdownu Gondu. V samom závere sa presadila aj defenzíva, ktorá vyrazila náhradnému quarterbackovi hostí Bednárovi loptu a v endóne ju zakryl Slašťan. Patriots si tak po nevydarenom zápase s Bulldogs pripísali dôležité víťazstvo proti Steelers.

Ofenzíva Patriots bola rozdelená rovnomerne medzi beh a passy. Prvým 100-yardovým rusherom novej sezóny sa stal Dominik Gonda, ktorý ku 102 yardom pridal aj dva touchdowny. V passovej hre zafungovala najmä spolupráca Valent – Šťastný, ktorá získala z troch prihrávok 74 yardov a dva touchdowny. Útok Patriots získal takmer 200 yardov a 4 touchdowny, no do ďalšieho zápasu musí zapracovať najmä na ochrane lopty, ktorú stratili trikrát. Defenzíve Patriots už tradične kraľoval Hanuska, ktorý si pripísal 6 solo tacklov vrátane jedného sacku. K nemu sa pridal dobrým výkonom so 4 tacklami Gáspár.

Steelers fungoval v útočnej fáze iba behová fáza. Balog získal 84 yardov, Medvec k tomu pridal 29 yardov a touchdown. Problémom však bol passový útok, ktorý nedokázal skompletovať ani jednu prihrávku (!). Navyše stratil loptu po interception, ktorý zachytil Očenáš. Práve toto je oblasť, na ktorej musia Košičania azda najviac pracovať. V obrane získal 4 solo tackle Balog, ktorý hral takmer celý zápas. Za zmienku stojí aj výkon Fülopa, ktorý k trom tacklom pridal dve vyrazené lopty. Steelers okrem passového útoku potrebujú zapracovať predovšetkým na psychickej odolnosti, lebo jej nedostatok ich často stojí lepší výsledok, či víťazstvo.

Zvolen PATRIOTS – Cassovia STEELERS 34:8 (0:0, 0:8, 14:0, 20:0)

M. Medvec 4-yardový run, M. Medvec 2pt run, 0:8
T. Valent 39-yardový pass na P. Šťastný, M. Hanuska kick, 7:8
T. Valent 10-yardový pass na P. Štastný, M. Hanuska kick, 14:8
D. Gonda 8-yardový pass, PAT neúspešný, 20:8
D. Gonda 21-yardový run, M. Hanuska kick, 27:8
M. Slašťan 0-yardový fumble return, M. Hanuska kick, 34:8

 

Štatistiky:

Passing

T. Valent (Patriots) 6/14, 95 yds, 2 TD, 0 INT

P. Jakubéczy (Steelers) 0/9, 0 yds, 0 TD, 1 INT

Rushing

D. Gonda (Patriots) 15 att, 102 yds, 2 TD, 1 fumble

Š. Balog (Steelers) 11 att, 84 yds
M. Medvec (Steelers) 11 att, 29yds, 1 TD, 1 fumble

Receiving

P. Šťastný (Patriots) 3 rec, 74 yds, 2 TD
L. Polcer (Patriots) 3 rec, 21 yds

Defense

M. Hanuska (Patriots) 6-2 tack, 4,5 TFL, 1 sack
P. Gáspár (Patriots) 4-3 tack, 2 TFL, 1 FF
P. Palúch (Patriots) 1-2 tack, 1 FR
M. Očenáš (Patriots) 1-1 tack, 1 INT
M. Slašťan (Patriots) 0-2 tack, 1 FR, 1 TD
P. Turjan (Patriots) 0-0 tack, 1 FR

Š. Balog (Steelers) 4-1 tack
R. Matesz (Steelers) 3-1 tack, 1 TFL, 1 FR
M. Fülop (Steelers) 3-0 tack, 2 FF
L. Vaško (Steelers) 2-0 tack, 1 FF, 1 FR

-jp-