V sobotu vstúpili do SFL 2017 aj Zvolen Patriots, ktorí doma privítali majstra z Trnavy. Bulldogs po úvodnej prehre s Monarchs mali čo naprávať a dá sa povedať, že všetko, čo im proti Monarchs nešlo, im vo Zvolene vyšlo takmer dokonale. Naopak domáci si svoju premiéru v novom ročníku predstavovali inak, najmä po výsledkovej stránke.

Zvolen Patriots – Trnava Bulldogs 0:53 (0:9, 0:7, 0:23, 0:14)

Od úvodných minút sa hral pomerne vyrovnaný zápas, no bolo cítiť, že Bulldogs majú navrch najmä v ofenzíve. Útok domácich sa cez výborne hrajúcu defenzívu Bulldogs nedokázal presadzovať, nedarilo sa posúvať po zemi ani vzduchom. Obrana Patriots dokázala s hosťami držať krok, no postupne si ofenzíva Bulldogs nachádzala priestor. Prvé body však išli na konto trnavskej defenzívy, ktorá dokázala zatlačiť domácich hlboko k ich endzóne a následne získať safety. Vzápatí predviedol pekný drive útok Bulldogs, ktorý sa vďaka behom Rožníka a presným prihrávkam Bútoru posúval po ihrisku. Práve pas Bútoru na Horvátha posunul Bulldogs na deväťbodový rozdiel. Domáci sa stále nevzdávali a najmä vďaka dobrej hre obrany sa držali v zápase. Bulldogs do polčasu skórovali ešte jeden touchdown a do kabín tak odchádzali s vedením 0:16.

V tretej štvrtine sa obraz hry postupne menil na dominanciu hostí, ktorí sa doslova bavili futbalom a čoraz viac navyšovali skóre. Domáci začali strácať fyzicky i herne. Obrana Patriots poskytovala „buldogom“ čoraz viac priestoru a hostia si tak mohli vyskúšať rôzne ofenzívne varianty. Naopak, z útoku domácich bolo cítiť, že mu ešte chýba zohratosť a viackrát sme boli svedkami zlej komunikácie, ktorá ústila do straty lopty a zisku bodov pre hostí. Defenzíva Bulldogs predviedla skutočne vynikajúci zápas, keď dvakrát skórovala defenzívny touchdown a dvakrát získala safety. Celkovo si tak Bulldogs v obrane pripísali až 16 bodov, čo je skutočne skvelá vizitka. Skóre postupne narastalo do hrozivej výšky a pred koncom 3. štvrtiny bol stav 0:39. V poslednej štvrtine sa zápas prakticky iba dohrával, no Bulldogs pridali ešte dva touchdowny (jeden ofenzívny a jeden defenzívny), vďaka čomu sa konečný výsledok zastavil na 0:53. Domácim sa napriek snahe ani v záverečnom drive nepodarilo zaznamenať aspoň čestný úspech, keď poslednú prihrávku Valenta zachytil Vittek a dal výkričník za výborný výkon obrany hostí, ktorá Zvolenčanom nedovolila skórovať jediný bod.

Bulldogs si v SFL na niekoľko týždňov oddýchnu, no už v nedeľu ich čaká náročný zápas v ČLAF na ihrisku Pardubice Stallions. Zvolen bude chcieť zložiť reparát opäť na domácom ihrisku, kde v nedeľu pricestujú Cassovia Steelers.

 

Štatistiky zo zápasu (odkaz)

 

-jp-

Foto: Peter Pargáč