V zápase "o všetko" porazili hostia z Košíc domácich Zvolen Patriots 14:24 a vybojovali si tak miestenku v semifinále SFL 2016. Pred zápasom sa do role jasného favorita nedal postaviť ani jeden z tímov. Avšak očakávaný vyrovnaný priebeh zápasu sa nenaplnil a hostia disciplinovanou hrou kontrolovali celý priebeh stretnutia a nedovolili Zvolenu priblížiť sa na rozdiel jedného skóre.

Domáci doteraz vždy vynikali hlavne v prvej polovici zápasu, kde boli schopní držať tempo vo vlastných rukách. Toto sa však nenaplnilo a paradoxne stav po 2. štvrtine ukazoval nepriaznivých 0:18 v prospech hostí. Gruy v prvom drive viedol svoj útok ako z veľkej učebnice, kde každým downom sa dokázali posúvať smerom k endzone súpera.  Čo nešlo vzduchom, to vybojoval svojimi nohami mrštný RB Gonda. Zaskočenej defenzíve hostí sa podarilo na poslednú chvíľu skonsolidovať a výborným výkonom zastaviť 5 pokusov (jeden pokus navyše  získali domáci vďaka penalte) zo vzdialenosti 5 yardov od vlastnej endzone. Táto situácia zobrala vietor z plachiet domácim a naopak postavila do psychickej výhody Steelers.

Ďalej sa zápas niesol skôr v defenzívnom ladení, kde o pozícií na ihrisku rozhodovali skôr turnovery, ktorých si mohli diváci užiť až 8. V defenzíve Patriots treba vyzdvihnúť výkon Tomáša Nováka, ktorý sa s 8 tacklami postavil do čela obrancov domácich. V menej tradičnej úlohe sme mohli vidieť Ľuboša Paprčku, ktorý si na svoj štandard podpriemerný výkon v útoku vykompenzoval rovno 3 interceptionmi.

Útok Košíc neprekvapil a hral hlavne po zemi, čo mu ale na víťazstvo stačilo. Bojovný výkon podal Martin Medvec, ktorý ukázal niekdajšiu formu a so 124 yardmi bol hlavným strojcom úspechu hostí. Výborne mu asistoval košický univerzál Viktor Senčák, ktorý si pripísal 67 yardov po zemi a 1 TD.

Bolo by nesprávne konštatovať, že hostia vyhrali vďaka tomu, že „uštvali“ Patriots. O výhre Steelers sa rozhodlo už v prvej polovici zápasu a aj napriek poklesu koncentrácie v druhom polčase sa im podarilo kontrolovať výsledok až do konca.

Tento víkend však čaká Steelers súper z úplne iného súdka. Košičania pocestujú do Trnavy, kde nastúpia proti domácim Bulldogs a ak chcú pomýšľať na postup do Slovak Bowlu, budú musieť prísť na recept ako poraziť kvalitný káder Trnavy na čele s JaVontae Henceom.

 

Zostrih najlepších momentov

-js-