Na horúcej pôde v Žiline sa zrodilo víťazstvo domácich nad nitrianskymi „rytiermi“ v pomere 30:14. Tento zápas divákovi priniesol skôr defenzívne ladený futbal s občasnými chybami, ktoré viedli k niekoľkým „big plays“.

U Knights nie sme zvyknutí na rozmanitú passovú ofenzívu a inak tomu nebolo ani v sobotu. Thompson však dokázal skompletizovať iba 2 passy pre 20 yardov a hodiť 1 INT. Čo malo vplyv na tak slabý výkon? Tých faktorov bolo niekoľko . QB Nitry bol až príliš často pod tlakom a len vďaka jeho rýchlym nohám si Warriors nepripísali viac ako 3 sacky. Secondary Žiliny hrala štandardne dobre a nájsť nepokrytý cieľ, by si vyžadovalo čas, ktorý Thompson nemal.  Aj keď sa niektorému z receivrov podarilo uvoľniť, Thompson mu nedokázal poslať presnú prihrávku. QB Knights pôsobil čím ďalej nervóznejším a frustrovanejším dojmom.

Útok po zemi, ktorý mal byť doménou Nitry nenaplnil očakávania. Warriors, posilnení dobre hrajúcou secondary dokázali blitzmi a tvrdou hrou prakticky okrem jednej big play eliminovať Kreškóciho, ktorý nakoniec kvôli zraneniu zápas nedohral. Svetielko nadeje pre Knights vybojoval Thompson v druhej polovici zápasu, keď si častejšie ponechal loptu a posúval tak nitriansky útok vlastnými nohami.

Banik aj napriek celkom slušnej štatistike (202 yardov, 4 TD a 1 INT) nepôsobil istým dojmom a za jeho dobré čísla môže ďakovať niekoľkým fatálnym chýbam secondary Knights. Voľná coverage spolu v kombinácii s nedôsledným tacklingom bola pozvánka pre žilinských receivrov do endzone súpera.

Už v nedeľu sa môžeme presvedčiť, či sa oba tímy z tohto zápasu poučili. Nitra bude musieť prísť s plánom, ktorý im dokáže vystužiť slabú secondary bez toho aby Žiline dovolili viac yardov po zemi. Ak sa Kreškócimu nepodarí zotaviť zo zranenia, budú sa môcť hostia spoliehať iba na nohy Thompsona, čo môže byť pre domácich paradoxne väčšia hrozba ako útok vzduchom. Warriors na druhej strane budú musieť podať koncentrovaný a vyrovnaný výkon po celý zápas. Ak sa Nitre podarí zlepšiť passovú obranu, Banik bude musieť ukázať aj niečo iné ako „homerun“ pass na unikajúceho receivera.

 

Zostrih najlepších momentov

 

-js-