V predposlednom kole cestoval líder tabuľky zo Žiliny do Košíc, kde nastúpil proti domácim Steelers. Hoci súboj týchto dvoch tímov nemohol zdanlivo v boji o play-off nič zásadné vyriešiť, bolo jasné, že si nič nedarujú. To sa aj potvrdilo, no napriek tomu diváci videli veľmi férový zápas. Žilinčania v prvom polčase začali pomalšie, no postupne sa rozbehli a do kabín išli s vedením 23:14. V druhom polčase už sa toho veľa nezmenilo a po víťazstve 30:14 zabojujú proti Nitre o víťazstvo v základnej časti.

Warriors sa napriek niekoľkým zaváhaniam v útočnej fáze mohli už tradične opierať o veľmi dobrý výkon obrany. Tú viedol skvelým individuálnym výkonom Rakovan, ktorý nazbieral 8,5 tacklu, v tom 2 sacky a 1 forced fumble. Dobre konkurovali však aj ďalší linebackeri Jurek s Kočvarom, ktorí pomáhali vytvárať tlak na útok Steelers. Veľmi dobre zahrala aj secondary Warriors, ktorá odchytila až 5 prihrávok Košičanov (2 Dubeň, 2 Dlouhý a 1 Vadkerty). Celkovo získala obrana Warriros až 6 turnoverov, čo bol základný kameň víťazstva. Útok sa tak mohol otriasť z nevydareného úvodu, keď hneď prvý drive skončil fumblom a defenzívnym touchdownom Steelers. Napokon sa ofenzíva Warriors rozbehla, no ani zďaleka to nebol ten dobre fungujúci stroj z minulých kôl. Banik skompletoval iba 8/26 prihrávok pre 137 yardov. Spoľahnúť sa mohol predovšetkým na Dobiša, ktorý nachytal 88 yardov, 1 touchdown pridal a od druhého ho delili doslova centimetre. V behovej hre sa Warriors opierali predovšetkým o Marcina (58 yardov, 1 TD).

Naopak ofenzíva Steelers sa nedokáže stále rozbehnúť, pričom najväčším problémom je jednoznačne post quarterbacka. Po odchode Gaitora do Brna si ofenzívne snapy delili Jarušinský a Jakubeczy, no ani pre jedného nie je pozícia QB primárna a je to cítiť. Košičanom ako tak v niektorých fázach fungovala aspoň behová hra, najmä po zaradení fullbacka do formácie, na čo mali Warriors spočiatku problém zareagovať. No v celkovom súčte sa Košičania nedostali ani cez 100 ofenzívnych yardov, čo je na víťazstvo veľmi málo. Obrana Steelers odohrala jeden z lepších zápasov v sezóne. Výborný výkon podala defensive line vedená Witherspoonom (6,5 tacklu, 1 sack + forced fumble). K nemu sa pridali aj Sobinkovič a Ondrej Senčák. Výborne zahral aj jeho brat, „všadebol“ Viktor, ktorý nazbieral 7 tacklov a okrem interception získal fumble, ktorý premenil na úvodné skóre zápasu. Steelers sa podarilo útok Warriors viackrát zastaviť a dovolili Žilinčanom nazbierať iba niečo málo cez 200 yardov. Samozrejme toto číslo je ovplyvnené aj vysokým množstvom turnoverov, no celkovo odviedla obrana Steelers celkom dobrú prácu.

Napriek prehre môže tento výkon Steelers pomôcť v poslednom kole, kde sa v priamom súboji rozhodne, kto z dvojice Patriots – Steelers postúpi do play-off. V zápase Warriors – Knights sa zase bude rozhodovať o tom, kto bude víťazom základnej časti. Posledné ligové kolo tak sľubuje dramatické zápletky na oboch póloch tabuľky. Nenechajte si tieto zápasy ujsť!

Zostrih najepších momentov

 

-jp-