Tento víkend nám v SFL priniesol odvetný zápas, kde privítali žilinskí Warriors na domácej pôde Patriotov zo Zvolena. Prvé meranie síl z úvodného hracieho týždňa SFL skončilo v neprospech Warriors, 20:6 a preto sa do úlohy miernych favoritov stavali hostia zo Zvolena. Žilina vstupovala do zápasu povzbudená z predošlého zápasu, v ktorom sa im podarilo dokonale zaskočiť doterajšieho lídra súťaže, keď v Nitre porazili Knghts.

Žilinskému quaterbackovi Banikovi sa podarilo podať takmer identický výkon ako proti Knights a pripísal si takmer 200 yardov, 4 touchdowny vzduchom a  1 po zemi. Žilinská ofenzíva pracovala bezchybne, keď za celý zápas ani raz nestratila loptu. Ťažko žilinskému útoku niečo vytknúť, Banik pravidelne využíval všetkých svojich receiverov a po zemi mu asistoval univerzál Rakovan, ktorý so 131 yardmi podal svoj najlepší výkon sezóny.

Na druhej strane sa o niekoľko pekných akcií postaralo ofenzívne duo Gruy a Paprčka. Hlavne druhý menovaný miestami pôsobil až nezastavitelným dojmom s 8 kompletnými prihrávkami, 171 yardmi  a 2 touchdownami bol jednoznačne lídrom útoku hostí. Gruy podal dobrý výkon, avšak až príliš často robil nesprávne rozhodnutia a tak okrem 209 yardov si pripísal aj 3 interception. V prípade, že tento ešte len 17-ročný QB z Banskej Bystrice zapracuje na svojej efektivite, tak môže v srdci Slovenska vyrásť budúci reprezentačný quaterback.

Defenzíva domácich pôsobila agresívnym avšak disciplinovaným dojmom. Vyzdvihnúť by sme chceli najmä prácu defezívnej lajny, ktorá pri systéme 3-5 a efektívnych blitzoch linebackerov dokázala s prehľadom zastavovať behové hry hostí.  Zo secondary zaujal najmä výkon cornerbacka Dlouhého, ktorý sa zapísal do štatistik s 6,5 tacklami.

Hostia naproti tomu trpeli najmä úzkým kádrom a zranením ich klúčového hráča Hanusku už v 2. štvrtine. Celková vyčerpanosť Patriots sa naplno prejavila v druhéj polovici zápasu a Warriors nedovolili dramatickú koncovku a „uštvali“ svojho súpera.

Warriors sa tak napokon podarilo zdolať Patriotov 55:21. Hlavným kľúčom úspechu Warriors bol fakt, že vedia identifikovať svojích najlepších atlétov a neboja sa ich postaviť na obe strany lopty (viď. Rakovan, Kočvara, Dlouhý, Marcin). Ďalším dôležitým faktorom bol výkon Banika, ktorý nechal zabudnúť na svoj prvý zápas s Patriots a v sobotu nastúpil ako úplne nový hráč. Na druhej strane ak Patriots chcu pomýšlať na Slovak bowl, budú musieť jednoznačne najsť náhradu za univerzála Praženicu a usilovať sa o čo najskorší návrat Hanusku a Štastného (ktorí nedokončili zápas proti Warriors). Určite by Gruyovi pomohlo ak by sa Zvolen rozhodol viac otvoriť hru po zemi, ktorá je ale fyzicky náročná a s blížiacím sa letom a okliešteným kádrom Patriots to bude veľmi ťažká úloha.


Zostrih najlepších momentov

 

-js-