Hráči Žilina Warriors mali týždeň na to, aby napravili nepodarený vstup do sezóny, keď podľahli Zvolenu 20:6. Hostia z Košíc, ktorí pricestovali pod Dubeň s ďalšími dvoma posilami, chceli rovnako zaknihovať prvé víťazstvo. Zápas tak sľuboval ostrý boj o každý yard a vyrovnaný priebeh až do konca. Dá sa povedať, že diváci videli presne tento scenár, no domáci predsa len urobili menej chýb a zaslúžene zvíťazili.

Najmä domáci útok vedený Banikom sa prezentoval v lepšej forme ako proti Patriots. Žilinský quarterback dokázal aj vďaka zlepšenej práci offensive line presnými pasmi nachádzať svojich spoluhráčov a tí následnými behmi ukrajovali yardy a získavali nové prvé downy. Najmä Jakub Valko a mladý Samuel Dobiš často dokázali obrancov Steelers poriadne potrápiť. Žilinčania však stále nenašli recept na behovú hru, to by sa im v ďalších zápasoch mohlo vypomstiť. Naopak útok Steelers bol vyváženejší, no okrem jedného touchdownu a následnej dvojbodovej konverzie neskóroval. Na východe sa však rysuje zaujímavá spolupráca medzi Američanom Gaitorom a Jozefom Drábikom, ktorý je obľúbeným terčom jeho prihrávok a získal všetky košické body. Ak im bude spolupráca vychádzať aj naďalej, určite pomôžu Steelers k prvému víťazstvu v sezóne.

Obrany oboch tímov si počínali celkom dobre. Najmä tá košická dokázala brániť beh oveľa lepšie ako v prvom súboji proti Nitre. Prispeli k tomu aj dve nové akvizície v „oceľovom“ drese: maďarský linebacker Oláh a Američan Witherspoon. Obaja obrancovia pomohli zvýšiť tlak na súperovu ofenzívu a pri lepšom zohratí so zvyškom tímu môže defenzíva Steelers patriť k najlepším. Dva sacky, získaný fumble a niekoľko ďalších pozitívnych momentov určite pomôže do ďalších zápasov. V dobrom svetle sa ukázali aj domáci. Hru defensive line oživil Krampota, ktorý v prvom zápase nehral. Zlepšila sa aj secondary Warriors, Dlouhý a Vadkerty obaja chytili interception a pomohli tak zastaviť útočné drivy Košíc. Obrana Žiliny sa celkovo dobre vysporiadala s hrou pohyblivého Gaitora, ktorého viackrát zastavila v mínusových číslach.

Dobrý zápas odohrali aj žilinské special teams. Najkrajšou akciou bol punt return Jozefa Dubeňa, ktorý dokázal prekľučkovať pomedzi obrancov hostí a zaniesť loptu na touchdown. Žilinčanom sa podarilo skórovať aj z kopov, Dlouhý zaznamenal okrem jedného úspešného potvrdenia aj krátky field goal za 3 body, ktorým navýšil vedenie na 22:8. Special teams Steelers sa okrem spomínaného punt returnu žiadnej výraznej chyby nedopustili, na druhej strane sa im podarilo ubrániť dve potvrdenia a jeden field goal.

Mali sme možnosť vidieť zaujímavý zápas, ktorý sa mohol v niekoľkých momentoch zlomiť na ktorúkoľvek stranu, no napokon sa z víťazstva mohli tešiť domáci Warriors, ktorí sa predsa len dopustili menšieho počtu chýb a faulov. Tímy teraz čaká voľný víkend, ktorý môžu využiť na regeneráciu a zdokonaľovanie playbooku. Warriors v 3. kole cestujú na pôdu vedúcej Nitry a Steelers doma privítajú Zvolen Patriots.

 

Žilina Warriors - Cassovia Steelers highlights

-jp-