Úvodný zápas SFL 2016 obstarali Cassovia Steelers a Nitra Knights. Očakával sa vyrovnaný zápas so zaujímavým priebehom. Ťahákom mal byť súboj dvoch amerických „importov“ – Terryho Gaitora III na jednej a Jefferyho Thompsona na druhej strane. Dá sa povedať, že všetky tieto prognózy sa naplnili, diváci videli zaujímavý zápas, v ktorom sa z víťazstva 12:28 tešili hostia z Nitry.

Po úvodnom oťukávaní sa ako prvým podarilo skórovať hosťom, keď najprv Knights prišli o loptu tesne pred endzónou, no vzápätí všetko napravil Adamuščin a po zložení Medveca vo vlastnej endzone nasledovalo safety a vedenie 0:2 pre Nitru. Knights mali počas celej úvodnej štvrtiny viac z hry, zatiaľ čo domácim Steelers sa príliš nedarilo. Minútu pred koncom úvodného dejstva sa po 10-yardovom behu presadil QB hostí Thompson a zvýšil vedenie na 0:8. Následný kop za 1 bod bol zablokovaný.

V 2. štvrtine sa presadili aj domáci, keď si cestu do endzone Knights prerazil Drábik a znížil na 6:8. Extra point opäť ostal nepotvrdený. V ďalšom priebehu sa blysla aj čerstvá posila Steelers Gaitor, ktorý sa vyhol tesne obrane Nitry a presným pasom našiel opäť Drábika, ktorý ponúknutú šancu využil a po viac ako 60-yardovom „big play“ dostal Steelers do vedenia 12:8. Ani potvrdenie po tomto touchdowne nebolo úspešné. Záver polčasu však opäť patril hosťom, keď Thompson presným pasom našiel reprezentanta Pappa a ten akciu cez takmer polovicu ihriska dotiahol do úspešného konca. Následné potvrdenie za 2 body Nitre vyšlo na dvakrát, keď pri sa pri prvom pokuse dopustili jej hráči technického faulu, no na druhý pokus potvrdenie zvládli. Do kabín tak išli Knights s tesným vedením 12:16.

Po polčase išli do útoku Knights a vedenie po dlhom drive navýšili 1-yardovým behom Gašperana, ktorý bol opäť nepotvrdený. Nitra si však rýchlo napravila chuť po rýchlom získaní lopty od Steelers po fumble. Pomerne krátke ihrisko dokázal využiť na skórovanie Kreškóci a zvýšiť tak už na 12:28. Ako už bolo v tomto zápase tradíciou, ani tento touchdown sa potvrdiť nepodarilo.

V poslednej časti už sa príliš veľa drámy neodohralo a zápas bol viac-menej rozhodnutý. Jediné skórovanie si pripísal dlhým behom Kreškóci, no po faule útoku bol touchdown zrušený. Knights zápas bez väčších problémov doviedli do víťazného konca a pripísali si tak úvodnú výhru v sezóne. Domáci Steelers doplatili na veľa chýb, viackrát zbytočne stratili loptu a navyše v druhom polčase nemohli naplno využívať Gaitora, ktorý po dlhej ceste na Slovensko dostával kŕče a nemohol tak podať 100-percentný výkon.

Justin Timothy Ramsey (tréner Steelers): Nitra dokázala využiť naše chyby a v druhom polčase nám dokázali odskočiť. Oba tímy hrali tvrdo a bojovali o víťazstvo, Knights ho asi dnes chceli viac. Gratulujem im k víťazstvu.

Jeffery Thompson (tréner Knights): Bolo cítiť, že je to prvý zápas sezóny, tie bývajú vždy náročné vo viacerých smeroch. Zabrali skúsení hráči ako Lauko, Gašperan, Papp, či Ruman, výkonom ma potešil aj RB Kreškóci. Urobili sme síce niekoľko chýb, no celkovo môžeme byť s víťazstvom spokojní. Naším cieľom stále ostáva postup do Slovak Bowlu. Máme na čom stavať a máme aj čo zlepšovať.