Zápas o prvé miesto v tabuľke SFL proti sebe postavil dva doteraz neporazené tímy Žilina Warriors a Bratislava Monarchs. V pozícii favorita pricestovali hostia, ktorí išli do zápasu s tým najlepším, čo majú momentálne k dispozícii. Svoju pozíciu vyjadrili aj výsledkovo, keď domácim uštedrili jednoznačnú prehru 50:0.

Ešte pred samotným zápasom si mohli diváci vychutnať vystúpenia cheerleaders oboch tímov. Úvod zápasu bol nervózny z oboch strán a útokom oboch tímov sa nedarilo hýbať loptou podľa predstáv. Skóre sa otvorilo až v závere prvej štvrtiny, keď sa po zisku krátkeho ihriska sa presadili hostia. V druhej štvrtine sa už začali prejavovať skúsenosti útoku „panovníkov“, vedeného Dannym Dobsonom, keď efektívne posúvali loptu a trestali každú chybičku žilinskej obrany. Skóre postupne narastalo a najmä po Dobsonových presných prihrávkach sa zastavilo na polčasových 0:28. Mohol sa oprieť o všetkých receiverov na čele s Paprčkom a Lukáčom, behovému útoku Monarchs kraľoval Slovák.

Druhý polčas priniesol rovnaký obraz ako druhá štvrtina a hostia opäť trestali prakticky každú chybu domácich. Útok Bojovníkov skúšal rôzne herné situácie a signály, ale proti skúsenej a kvalitnej defenzíve Monarchs sa presadzoval skôr sporadicky a jednotlivo a nedarilo sa mu vyskladať súvislejšie ofenzívne drivy. Akékoľvek snahy boli rýchlo prerušené a na ihrisko sa musela neustále vracať obrana Warriors, ktorá tak mala minimum času na oddych a regeneráciu. To sa prejavilo v narastajúcom skóre, ktoré Monarchs uzavreli na čísle 50. V závere dostali príležitosť aj hráči z bratislavskej lavičky, no skóre už sa nemenilo. Hostia z Bratislavy preukázali kvalitu, skúsenosti a taktickú prevahu a jednoznačným spôsobom potvrdili pozíciu neohrozenej slovenskej jednotky.

Víťazstvom nad Warriors si Monarchs zaistili výhodu domáceho prostredia na semifinále. Warriors sa musia z výraznej prehry otriasť, pretože už o dva týždne ich čaká súboj na ihrisku Nitry Knights. Pred poslednými dvomi zápasmi je situácia stále otvorená.

Žilina WARRIORS – Bratislava MONARCHS 0:50 (0:7, 0:21, 0:15, 0:7)

D. Dobson 4-yardový pass na J. Sanitra, P. Brauner kick, 0:7
D. Dobson 15-yardový pass na J. Lukáč, P. Brauner kick, 0:14
D. Dobson 10-yardový run, P. Brauner kick, 0:21
D. Dobson 46-yardový pass na J. Lukáč, P. Brauner kick, 0:28
D. Dobson 15-yardový pass na R. Hebort, P. Brauner kick, 0:35
Š. Slovák 10-yardový run, M. Gálka 2pt pass na M. Zavarský, 0:43
E. Hulman 7-yardový fumble return, P. Brauner kick, 0:50

 

ŠTATISTIKY

Passing

P. Banik (Warriors) 5/19, 39 yds, 0 TD, 0 INT

D. Dobson (Monarchs) 13/20, 186 yds, 4 TD, 1 INT

Rushing

Š. Slovák (Monarchs), 10 att. 70 yds, 1 TD
D. Dobson (Monarchs) 2 att, 16 yds, 1 TD

Receiving

J. Valko (Warriors) 2 rec, 9 yds

J. Lukáč (Monarchs) 4 rec, 71 yds, 2 TD
R. Hebort (Monarchs) 3 rec, 47 yds, 1 TD
J. Sanitra (Monarchs) 3 rec, 36 yds, 1 TD

Defense

J. Martiško (Warriors) 5-1 tack, 2 TFL, 1 INT
S. Jurek (Warriors) 1-3 tack
L. Dlouhý (Warriors) 3-0 tack

M. Tkáč (Monarchs) 6-0 tack, 1 TFL
E. Hulman (Monarchs) 3-1 tack, 2,5 TFL, 1 FR, 1 TD
P. Števaňak (Monarchs) 0-1 tack, 1 INT
M. Gálka (Monarchs) 0-0 tack, 1 INT

Videozostrih Bratislava Monarchs - Žilina Warriors

Rozhovor: HC Bratislava Monarchs Peter Meluš

Rozhovor: QB Žilina Warriors Peter Banik

 

Martin Bíleš, -jp-

Foto: BeastProduction