Warriors cestovali na východ Slovenska s jasnými víťaznými ambíciami. Tie potvrdili aj na ihrisku svojím výkonom. Oslabený tím Steelers síce bojoval statočne, no v oklieštených počtoch iba ťažko mohol pomýšľať na víťazstvo. Žilinčanom sa podaril husársky kúsok, keď už v treťom zápase po sebe skórovali minimálne 40 bodov a pritom sami neinkasovali. Hviezdou zápasu bol bezpochyby Lukáš Dlouhý, ktorý zo žilinských 40 bodov skóroval 27.

Warriors sa opäť mohli spoľahnúť na dobrú prácu svojho útoku, ktorý dokázal posúvať loptu po ihrisku a viackrát dokázal využiť krátke ihrisko, ktoré preň vybojovala obrana alebo special teams. Banik často aj pod tlakom dokázal nachádzať svojich receiverov, či už to boli Dobiš, Dlouhý alebo Czernik. Yardy opäť dokázal získavať aj Rakovan, ktorý sa blysol najmä pri svojom 23-yardovom rune. Vyváženosť a dobrá hra útoku Warriors spôsobovali domácej obrane nemalé problémy. Veľmi dobre si počínala aj žilinská obrana. „Bojovníci“ zatiaľ ako jediný tím v lige držia čisté konto. Podobne, ako v predchádzajúcich zápasoch sa im podarilo skórovať, proti Steelers zásluhou Dlouhého, ktorý odchytil pass Bednára a z 25 yardov ho vrátil do endzóny. Dlouhému sa tak podaril nevídaný kúsok, keď skóroval ako hráč útoku, obrany i special teams. K dvom zachyteným touchdownom z pozície wide receivera a obrannému touchdownu z pozície safetyho pridal ako kicker aj dva úspešné field goaly z 30, resp. 31 yardov.

Steelers vstupovali do zápasu bez starting quarterbacka Jakubéczyho, ktorého na kľúčovej útočnej pozícii nahradil Bednár. Ten sa postupne vo svojej úlohe udomácňoval, no obrana Warriors vyvíjala na domáci útok neustále veľký tlak. Aj preto sa domácim nepodarilo príliš posúvať loptu ani sa dostávať do pozícií, z ktorých by mohli pomýšľať na skórovanie. Hoci Košičania v útoku predviedli niekoľko vydarených akcií, nepodarilo sa im vyskladať ani jeden drive, ktorým by ohrozili endzónu Warriors. Defenzíva Steelers už tradične podala pomerne solídny výkon, no proti dobre hrajúcemu žilinskému útoku to nemala vôbec jednoduché. Zo všetkých svetlých momentov hostí treba spomenúť takmer 90-yardový interception return Bodnara, ktorý zachytil Banikovu prihrávku tesne pred vlastnou endzónou a dokázal loptu odniesť až do endzóny Warriors. Jeho touchdown však vymazal faul spoluhráča, ktorý sa dopustil nedovoleného bloku do chrbta. Bojovná defenzíva Steelers by si však za svoju hru určite zaslúžila skórovať.

Warriors tak víťazné ambície v Košiciach do bodky naplnili a môžu sa pomaly pripravovať na zápas pravdy, ktorý ich čaká doma 20. mája proti Monarchs. Rozbehnutí „panovníci“ ich nepochybne preveria v obrane aj v útoku. Steelers najbližšie nastúpia doma proti Zvolenu Patriots a ak si chcú udržať aspoň matematickú šancu na play-off, musia zvíťaziť.

Cassovia STEELERS - Žilina WARRIORS 0:40 (0:13, 03, 0:17, 0:7)

L. Dlouhý 11-yardový pass od P. Banik, L. Dlouhý kick, 0:7
M. Rakovan 23-yadrový run, PAT neúspešný, 0:13,
L. Dlouhý 25-yardový field goal, 0:16
L. Dlouhý 30-yadrový field goal, 0:19
L. Dlouhý 31-yadrový pass od P. Banik, L. Dlouhý kick, 0:26
L. Dlouhý 25-yardový interception return, L. Dlouhý kick, 0:33
M. Czernik 38-yardový pass od P. Banik, L. Dlouhý kick, 0:40

-jp-