Žilinčania odštartovali sezónu vo veľkom štýle. Po úvodnom vysokom víťazstve proti Knights (45:0) sa takmer navlas rovnako zopakoval tento scenár aj proti zvolenským Patriots. Hostia dominovali v útoku aj v obrane, domáci už v priebehu prvého polčasu nedokázali držať krok. Výsledkom bolo ďalšie jednoznačné víťazstvo Warriors v sezóne, tento krát pomerom 0:44.

Ofenzíva domácich toho proti hryzúcej obrane Warriors veľa neukázala. Zvolenčanom výrazne chýbal v útoku Gonda, takže hosťom odpadla azda najvýraznejšia starosť v defenzíve. To, že útok Patriots nazbieral za celý zápas iba necelých 30 yardov, hovorí jasnou rečou. Zvolenčania sa nedokázali presadiť po zemi ani vzduchom. V priemere dokonca nezískali ani yard na akciu (30 ofenzívnych downov, 27 yardov). Aj preto na ich bodovom konte na konci zápasu svietila nula. Tak ako v útoku chýbal domácim Gonda, v obrane absentoval najlepší tackler tímu Hanuska. Obrane Patriots tento zápas rozhodne nevyšiel podľa predstáv, veď útok Warriors nazbieral takmer 300 yardov, čo sa v našej lige tak často nestáva. Dobrým výkonom sa blysol Gáspár, ktorý nazbieral 6 tacklov, vrátane jedného sacku žilinského quarterbacka. Inak sa však nebolo čím príliš chváliť.

Žilinčania sa od úvodu pustili do domácich naplno a útok sa posúval po ihrisku bez väčších problémov zásluhou behov Rakovana a presných passov Banika. Ten sa mohol spoľahnúť predovšetkým na Dobiša, ktorý v minulom zápase kvôli zraneniu v prvej štvrtine prakticky nič neodohral. Proti Patriots si to však vrchovatou mierou vynahradil. Nachytal 6 pasov pre 156 yardov a 1 touchdown. Dobre mu sekundoval aj Valko, ktorý síce zachytil iba dve Banikove prihrávky, no obe znamenali 6 bodov pre Warriors. V behovom útoku sa mohli Žilinčania spoľahnúť predovšetkým na Rakovana, ktorý iba o sedem yardov nedosiahol na stovku. Warriors previedli v útoku vyvážený výkon a zaslúžene v zápase dominovali. V ničom nezaostávala ani obrana hostí, ktorá okrem toho, že dovolila Patriots iba necelých 30 yardov, sama trikrát získala loptu a podobne ako v prvom zápase Knights, skórovala. Tento krát zásluhou Marcina, ktorý vystihol Valentovu prihrávku a vrátil ju do endzóny Patriots. V dobrom svetle sa zatiaľ ukazuje poľská posila Warriors Kramarczyk. Ten si proti Zvolenčanom pripísal dve interception a v troch zápasoch tak má už tri.

Warriors si vďaka vyrovnanému výkonu celého tímu pripísali jednoznačné víťazstvo 0:44 a najbližšie ich čaká súboj v Košiciach proti Steelers. Patriots majú teraz v lige prestávku a môžu sa tak čo najlepšie pripraviť na posledné dva zápasy sezóny proti Steelers a Knights, v ktorých by mali bodovať naplno, ak chcú pomýšľať na play-off.

Videozostrih najlepších momentov (odkaz)

Zvolen PATRIOTS - Žilina WARRIORS 0:44 (0:7, 0:20, 0:3, 0:14)

P. Banik 11-yardový run, L. Dlouhý kick, 0:7
J. Valko 9-yardový pass od P. Banik, L. Dlouhý kick, 0:14
J. Valko 9-yardový pass od P. Banik, PAT neúspešný, 0:20
M. Czernik 4-yardový pass od P. Banik, L. Dlouhý kick, 0:27
L. Dlouhý 35-yardový field goal, 0:30
S. Dobiš 35-yardový pass od P. Banik, L. Dlouhý kick, 0:37
S. Marcin 42-yadrový interception return, L. Dlouhý kick, 0:44

Štatistiky

Passing

T. Valent (Patriots) 5/17, 18 yds, 0 TD, 3 INT

P. Banik (Warriors) 9/19, 178 yds, 4 TD, 0 INT

Rushing

L. Polcer (Patriots) 9 att, 10 yds

M. Rakovan (Warriors) 11 att, 93 yds
P. Banik (Warriors) 10 att, 22 yds, 1 TD

Receiving

T. Novák (Patriots) 2 rec, 14 yds

S. Dobiš (Warriors) 6 rec, 156 yds, 1 TD
J. Valko (Warriors) 2 rec, 18 yds, 2 TD
M. Czernik (Warriors) 1 rec, 4 yds, 1 TD

Defense

P. Gáspár (Patriots) 6-3 tack, 2 TFL, 1 sack
M. Očenáš (Patriots) 3-2 tack
T. Novák (Patriots) 1-2 tack, 0,5 sack
J. Čokaši (Patriots) 0-3 tack, 1 FF
P. Turjan (Patriots) 0-3 tack, 0,5 sack

S. Jurek (Warriors) 3-2 tack
T. Macošinec (Warriors) 3-1 tack
M. Kramarczyk (Warriors) 0-0 tack, 2 INT
S. Marcin (Warriors) 0-0 tack, 1 INT, 1 TD

-jp-

Foto: Jakub Production