Zápas Trnavy Bulldogs na pôde Cassovia Steelers mal jasného favorita. Hostia sa však v tejto sezóne trápia najmä v ofenzíve, keď už niekoľko zápasov hrajú bez quarterbacka, keďže všetkých troch hráčov na tejto pozícii majú zranených. Košičania však taktiež nastúpili s oslabeným kádrom a diváci tak rozhodne nemohli očakávať nejakú ofenzívnu prestrelku. To sa napokon aj potvrdilo a hostia z Trnavy aj vďaka veľmi dobrej hre obrany zvíťazili 15:0.

Domáci Steelers majú dlhodobo problémy predovšetkým v útočnej fáze a potvrdilo sa to aj v tomto zápase. Za celý zápas nazbierali iba chudobných 47 yardov, s čím sa dá iba ťažko myslieť na víťazstvo. Domáci sa proti skúsenej obrane Bulldogs presadzovali iba veľmi ťažko a ani jedno útočné snaženie nedotiahli do úplného konca. Najbližšie ku skórovaniu boli v samom závere zápasu, keď sa pri svojom poslednom drive dostali až na 10-yardovú líniu Bulldogs, no zastavil ich interception Virága. Mizéria pasového útoku Steelers naďalej trvá, vzduchom získali Košicania iba 13 yardov. Pre súperove obrany je o to jednoduchšie ubrániť beh. Hostia tak mali napriek svojej veľkej maródke jednoduchšiu situáciu. Obrana Steelers si naopak nepočína najhoršie, darilo sa jej aj proti oslabenému útoku Bulldogs. Veľmi dobre zahrali Košičania proti behom Bulldogs, o to horšie sa im však darilo proti pasom Fančoviča. Práve vzduchom dovolili Trnavčanom takmer 150 yardov a aj jediný ofenzívny touchdown zápasu.

Bulldogs nastúpili do zápasu bez originálneho quarterbacka, na tomto poste tak rovnako ako v českej lige zaskakoval Fančovič. Ten najmä vďaka veteránovi Kloknerovi dokázal posúvať útok hostí po ihrisku, no viaceré veľmi dobré pozície skončili bez bodov. Klokner nachytal na šesť pokusov úctyhodných 113 yardov a výraznou mierou tak prispel k útočnej snahe „buldogov“. Jediný ofenzívny touchdown zápasu si pripísal ďalší navrátilec do zostavy Trnavy – Lošonský, keď zachytil krátky pas od Fančoviča a poslal hostí do vedenia v druhej štvrtine. Bulldogs dokráčali k „povinnej“ výhre aj vďaka veľmi dobrému výkonu obrany. Tá okrem toho, že dovolila domácim iba necelých 50 yardov, sama dvakrát skórovala a výrazne tak pomohla k víťazstvu. Najprv si Synak počíhal na Bednárovu prihrávku a z krátkej vzdialenosti ju dopravil do endzóny domácich. O niekoľko minút neskôr korunoval svoj dobrý výkon (6 solo tacklov) Balog zložením Vlčeka v endzóne Steelers a ziskom dvoch bodov za safety.

Bulldogs tak vybojovali na východe víťazstvo, ktoré im pri priaznivej konštelácii výsledkov zrejme zaistilo účasť v play-off. V poslednom vystúpení sa predstavia na ihrisku Nitry Knights. Steelers sa pokúsia vybojovať premiérové víťazstvo opäť v domácom prostredí, tentokrát budú ich súperom rozbehnutí žilinskí Warriors.

Cassovia STEELERS – Trnava BULLDOGS 0:15 (0:7, 0:0, 0:8, 0:0)

M. Lošonský 10-yardový pass od J. Fančovič, M. Fridrich kick, 0:7
M. Fridrich 15-yardový interception return, PAT neúspešný, 0:13
J. Balog safety (tackle v endzóne), 0:15

 

Zostrih najzaujímavejších momentov (odkaz)

 

Štatistiky

Passing

P. Jakubéczy (Steelers) 1/5, 2 yds, 0 TD, 0 INT
M. Bednár (Steelers) 1/5, 11 yds, 0 TD, 2 INT

J. Fančovič (Bulldogs) 8/22, 148 yds, 1 TD, 2 INT

Rushing

Š. Balog (Steelers) 11 att, 35 yds
M. Fülöp (Steelers) 5 att, 20 yds

J. Fančovič (Bulldogs) 6 att, 19 yds

Receiving

D. Schürger (Steelers) 1 rec, 11 yds

J. Klokner (Bulldogs) 6 rec, 113 yds
M. Lošonský (Bulldogs) 1 rec, 10 yds, 1 TD

Defense

R. Matesz (Steelers) 2-5 tack, 1,5 TFL
D. Čiesla (Steelers) 1-5 tack, 2 TFL
O. Dravecký (Steelers) 2-3 tack, 1 FF
P. Malatin (Steelers) 2-0 tack, 1 INT, 1 FF
P. Jakubéczy (Steelers) 1-0 tack, 1 sack
Š. Balog (Steelers) 0-0 tack, 1 INT

J. Balog (Bulldogs) 6-2 tack, 3,5 TFL, safety
M. Fridrich (Bulldogs) 4-3 tack, 1,5 TFL
R. Meceľ (Bulldogs) 5-1 tack, 0,5 TFL
M. Virág (Bulldogs) 4-0 tack, 1 INT
D. Chalány (Bulldogs) 2-2 tack, 1 sack, 1 FF
M. Synak (Bulldogs) 2-0 tack, 1 INT, 1 TD

-jp-

Foto: Cassovia Steelers