SFL pokračovala po veľkonočnej prestávke súbojom medzi Zvolenom Patriots a Bratislavou Monarchs. Bratislavčania vstupovali do zápasu v úlohe jednoznačného favorita, domáci Zvolenčania mohli iba prekvapiť. Prekvapenie sa napokon nekonalo a „panovníci“ si odviezli výrazné víťazstvo 44:6. Monarchs sú v čele ligovej tabuľky, Patriots majú papierovo najsilnejších súperov za sebou a môžu sa sústrediť na zápasy s výkonnostne podobnými súpermi.

„Panovníci“ od úvodných minút nasadili do zápasu to najlepšie, čo mali k dispozícii a podľa toho to aj vyzeralo. Domáci boli od úvodných minút pod tlakom hosťujúcej obrany, ktorú viedli najmä skúsení linebackeri. Hneď úvodný drive Patriots skončil odkopom a následne išli na loptu Monarchs vo výhodnej pozícii. To sa im podarilo aj využiť, keď bleskový drive zakončil 16-yardovým behom Gerši. Ani ďalšia útočná séria hostí nepriniesla ovocie a odkop šťastného dopravil až na 10 yardov pred endzónu domácich Paprčka. Hostia opäť krátke ihrisko využili na bleskové skórovanie, keď na druhý pokus našiel Dobson v endzóne nekrytého Januschkeho. Domáci následne smerom dopredu opäť nič nevymysleli, dokonca po nevydarenej odovzdávke prišli o loptu, ktorú pohotovo zaľahol Balaďa. Tretíkrát v zápase tak začínali hostia svoju útočnú sériu na polovici Patriots, z toho druhýkrát v „redzone“. Skórovali hneď na prvý pokus, keď si loptu nechal Dobson, vyhol sa niekoľkým obrancom a sám skóroval. Druhá štvrtina začala prakticky v rovnakom duchu. Patriots stratili loptu a dopriali ofenzíve Bratislavy výhodnú pozíciu. Opäť hneď na prvý pokus našiel Dobson Paprčku a ten navýšil vedenie hostí už na 0:27. Následný drive Patriots už vyzeral o poznanie lepšie. Domáci sa vďaka prihrávkam Valenta a behom Gondu postupne posúvali po ihrisku až pred endónu Monarchs, no napokon ich defenzíva hostí predsa len zastavila a pokus Patriots o field goal napokon nebol úspešný.  Hostia tak išli do polčasovej prestávky s pohodlným 28-bodovým vedením.

Monarchs závere prvého a od začiatku druhého polčasu dali priestor hráčom, ktorí nie sú natoľko vyťažení v rakúskej lige. Aj preto sa hra viac vyrovnala, no hostia mali stále navrch a veľa domácim nedovolili. Naopak, ešte navýšili svoje vedenie. Najprv Correia zachytil Valentovu prihrávku a odniesol ju tesne pred endzónu Patriots. Ďalšiu výhodu krátkeho ihriska opäť Monarchs využili na skórovanie, keď sa presadil po krátkom pase Paprčka. Po následnom nie príliš vydarenom returne začínali domáci svoj útok na vlastných piatich yardoch a defenzíve Monarchs sa podarilo svoj veľmi dobrý výkon korunovať skórovaním safety. Po troch štvrtinách tak bolo skóre už 37:0 a domáci sa snažili aspoň o čestný úspech. Obrana Bratislavčanov však stále tlačila na domácich a svojmu útoku ponúkla ďalšiu výhodu krátkeho ihriska. Tentokrát ju využil veterán Zavarský, ktorý sa krátkym behom doslova predral do endzóny Patriots. Domácim sa však v poslednom drive zápasu predsa len podarilo skórovať. Súčasne s uplynutím času Valent našiel neporytého Nováka, ktorý tak zaznamenal jediný touchdown domácich. Gestom ho venoval svojej čerstvej manželke Eve, s ktorou sa v piatok zosobášil. Monarchs si tak zaslúžene pripísali ďalšiu výhru a usadili sa na čele tabuľky.

Zvolen PATRIOTS – Bratislava MONARCHS 6:44 (0:21, 0:7, 0:9, 6:7)
D. Gerši 16-yardový run, P. Brauner kick, 0:7
T. Januscke 8-yardový pass od D. Dobson, P. Brauner kick, 0:14
D. Dobson 13-yardový run, P. Brauner kick, 0:21
Ľ. Paprčka 13-yardový pass od D. Dobson, P. Brauner kick, 0:28
Safety (L. Polcer stacklovaný v endzóne), 0:30
M. Zavarský 3-yardový run, P. Brauner kick, 0:37
Ľ. Paprčka 6-yardový pass od D. Dobson, P. Brauner kick, 0:44
T. Novák 21-yardový pass od T. Valent, PAT neúspešný, 6:44

Štatistiky

Passing

T. Valent (Patriots) 4/7, 75 yds, 1 TD, 1 INT

Dobson (Monarchs) 4/4, 46 yds, 3 TD, 0 INT
M. Máhr (Monarchs) 3/7, 12 yds, 0 TD, 0 INT

Rushing

D. Gonda (Patriots) 12 att, 62 yds, 0 TD, 2 fumble

S. Bauer (Monarchs) 4 att, 63 yds, 0 TD
D. Gerši (Monarchs) 6 att, 39 yds, 1 TD
D. Dobson (Monarchs) 1 att, 13 yds, 1 TD
M. Zavarský (Monarchs) 2 att, 2 yds, 1 TD

Receiving

P. Šťastný (Patriots) 2 rec, 51 yds
T. Novák (Patriots) 2 rec, 24 yds, 1 TD

Ľ. Paprčka (Monarchs) 3 rec, 38 yds, 2 TD
T. Januschke (Monarchs) 1 rec, 8 yds, 1 TD

Defense

L. Dančo (Patriots) 5-1 tack, 1,5 TFL
M. Suja (Patriots) 3-1 tack
M. Šujanský (Patriots) 1-0 tack, 1 sack

E. Hulman (Monarchs) 2-2 tack, 1 TFL
M. Gálka (Monarchs) 0-4 tack, 0,5 TFL, 1 FR
M. Tkáč (Monarchs) 2-1 tack, 1 TFL, 1 FF
M. Holeš (Monarchs) 1-2 tack, 1 sack
B. Balaďa (Monarchs) 0-2 tack, 0,5 TFL, 1 FR
A. Correia (Monarchs) 0-1 tack, 1 INT

 

Štatistiky zo zápasu (odkaz

 

Videozostrih Zvolen Patriots - Bratislava Monarchs

-jp-

Foto: BeastProduction