Tak ako každý rok, aj v roku 2019 sa dajú poukázať 2% na činnosť verejnoprospešných neziskových organizácií. Aj tento rok je medzi poberateľmi Slovenská asociácia amerického futbalu a aj členské kluby – Bratislava Monarchs, Cassovia Steelers, Nitra Knights, Trnava Bulldogs, Zvolen Patriots a Žilina Warriors. Preto by sme vás chceli osloviť s výzvou na poukázanie vášho príspevku z daní práve našim organizáciám. Našou snahou je rozvoj amerického futbalu na Slovensku, najmä v mládežníckych kategóriách. Prakticky každé získané euro investujeme naspäť do zlepšenia podmienok pre náš šport a jeho ďalšie rozvíjanie. Preto budeme veľmi vďační, keď svoje 2% z daní poukážete na našu činnosť. Ďakujeme!

Pre stiahnutie potrebných dokumentov, kliknite na klub (alebo priamo SAAF), ktorému chcete venovať svoje 2% z dane.

Slovenská asociácia amerického futbalu

Bratislava Monarchs

Cassovia Steelers

Nitra Knights

Trnava Bulldogs

Zvolen Patriots

Žilina Warriors

 

 Postup ak za vás podáva ročné zučtovanie zamestnávateľ:

 1. Do 15.02.2019 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
 2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane
 3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
  a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2018 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2018 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2018 dobrovoľnícky pracovali.
 4. Vyberte si jeden z klubov alebo priamo asociáciu a stiahnite si príslušné vyhlasenie.
 5. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2019 na daňový úrad    *** – adresu si nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost 
 6. ***Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!
 7. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Vami vybraného prijímateľa.

 

 

Ďakujeme