Tento víkend sa vo Viedni uskutočnil kemp rakúskeho národného tímu U19 a na základe spolupráce SAAF s Maxom Sommerom, si mohli slovenskí tréneri národného tímu prisť zažiť na vlastnej koži ako by mal vyzerať efektívny trénning na vrcholovej úrovni. V duchu hesla raz vidieť je lepšie ako 100x počuť a 1000x čitať, túto šancu využil Tomáš Valent.

"Bolo 9:45 a niečo vyše 60 hráčov už bolo na ihrisku a čakalo na príchod trénerov.

Presne o 10:00 začala tímová rozcvička a čas akoby nabral zhmotnenie s ktorým sa neplytvá.

Čas sú snapy. V tomto duchu sa niesol celý camp a bolo tomu prispôsobené úplne všetko. Čo najviac opakovaní, čo najviac drillov, čo najviac snapov. Keď som za približne 10 minút videl 40 snapov pre skelly tréning bolo mi jasné, že tu niekde sa treba dostať aj na Slovensku. Hráči sa presúvali v pokluse až šprinte k už pripraveným trénerom. Tréneri pripravení na každý aspekt tréningu do posledného detailu. Aký drill, koľko minút a za akým účelom vychádzajúci z celkovej idey z už pripraveného playbooku. Všetko zapadalo do seba vo veľmi rezkom rytme s dôrazom na detail.

Po tréningu som mal možnosť nazrieť do trojposchodovej budovy asociácie ktorú zdieľajú s tímom Vienna Vikings, ktorú v danom momente svojpomocne maľovali na fialovo tréneri Vienna Vikings. Zázemie pre šport ako sa patrí.

Mimo niekoľkých drillov a pár zaujímavých herných ideí som si odniesol hlavne dobrý pocit, že aj okrajový šport sa dá v našich podmienkach robiť naozaj dôstojne, keď sa všetci spojíme pre jeden cieľ," zhrnul Tomáš Valent. 

-js-