Napriek tomu, že sa sezóná skončila a mohlo by sa zdať, že nastal čas odpočinku, opak je pravdou. Prečítajte si súhrn informácií ohľadne diania v SAAF.

Developement program – SAAF v spolupráci s Maxom Sommerom pripravila plán pre pozdvihnutie kvality futbalu na Slovensku. Tento plán bude pozostávať zo série podujatí, kde budú mať slovenskí hráči a tréneri možnosť zlepšiť svoje praktické ale aj teoretické znalosti. Prvé podujatie je tackling kemp s Martinom Kocianom, ktorý sa uskutoční už budúci víkend v Trnave. Týždeň nato bude nasledovať kemp rakúskej reprezentácie vo Viedni, ktorého sa budú môcť zúčastniť najmä slovenskí tréneri pôsobiaci v slovenskom národnom tíme. V januári bude nasledovať víkendový kemp pre hráčov zameraný už na konkrétne pozície. Ďalším skvelým podujatím, kde slovenskí tréneri budú môcť nabrať nové skúsenosti, bude trénerská konferencia vo Viedni. Na tejto konferencií budú prednášať špičkoví tréneri z nášho regiónu ako napríklad Shuan Fatah (Swarco Raiders). Uvažujeme aj o špeciálnom kempe zameranom na silovo-kondičnú prípravu amerického futbalistu (ten sa ale pravdepodobne uskutoční až po sezóne). Dúfame, že tento program sa stretne s pozitívnou odozvou a nastaví trend vývoja, na konci ktorého si slovenský americký futbal vybuduje pevnú kostru rozvoja, ktorým je dostatočný počet kvalitných domácich odborníkov.
 
Reprezentácia – V tejto chvíli je to na medzinárodnom fóre horúca téma. Národné zväzy (medzi nimi aj SAAF) vedú intenzívne rozhovory o budúcej podobe ME (muži a juniori). Urobiť akékoľvek závery ohľadne ME na budúci rok je zatiaľ predčasné ale SAAF spolu s krajinami z Three-nations cup pracuje na všetkých alternatívach. Naším záujmom je udržať aktívny seniorky a juniorsky program národného tímu.
 
Novinky - Blíži sa nám záver ďalšieho roka, čo znamená obdobie, ktoré venujeme uzávierke roka hlavne po finančnej stránke a príprave na budúci rok. Zároveň sa venujeme vývoju nášho informačného systému, s ktorým mame smelé plány a jeho neúplnú verziu sme testovali počas SFL U19. Teší nás fakt, že Bratislava Monarchs ohlásili návrat do SFL, čo by znamenalo, že SFL bude opäť s plným počtom účastníkov. Už pred nejakým časom sme informovali ohľadne trofeje pre majstra Slovenska, ktorá ponesie názov po legende NFL so slovenskými koreňmi Chuckovi Bednarikovi. Ďalšou skvelou novinkou je, že máme prísľub z RTVS, že zostrih zo SFL bude dostávať pravidelný priestor v športových správach na STV. Našu spoluprácu sme si mali možnosť otestovať už na Junior Bowle. Zároveň spúšťame kampaň #OstanPriFutbale, kde sa obraciame do vnútra našej komunity a pomocou rôznych osobností nášho športu informujeme ľudí, že americký futbal ponúka oveľa viac možnosti ako „len" hrať. Možno ste už zaregistrovali, že SAAF sa stala partnerom športového festivalu pre mládež Wannado, ktorý ma v zahraničí dobre meno a tradíciu. Jeho cieľom je pomocou športových eventov pritiahnuť mládež k športu. My s nimi túto ideu zdieľame a boli by sme radi keby to bol práve americký futbal.
 
Na záver sa vám chceme poďakovať, že ste celú sezónu podporovali tento šport, či už priamo (na ihrisku) alebo nepriamo (na tribúnach). Už teraz sa tešíme, kedy sa s vami stretneme na ďalšom futbalovom evente.