Hráči Trnavy Bulldogs pred svojím posledným zápasom v základnej časti proti Zvolenu Patriots poznali výsledok priamych konkurentov v boji o prvé miesto tabuľky. Vedeli tak, že im nad posledným Zvolenom stačí akékoľvek víťazstvo, aby si zaistili konečné prvé miesto po základnej časti a výhodu domáceho ihriska na play-off. To sa im aj podarilo, keď nad Patriots zvíťazili presvedčivo 40:0 a obsadili tak najvýhodnejšiu priečku pred semifinále. V ňom sa už v nedeľu stretnú so štvrtým tímom tabuľky – Nitra Knights.

Bulldogs začali v útoku a postupným drivom sa prebíjali dopredu, no ich prvé útočné snaženie zastavil Šťastný, ktorý zachytil prihrávku Lenovského Zvolenský drive však trval len tri akcie a Patriots sa rozhodli puntovať. Bulldogs tak odštartovali ďalší drive z hĺbky svojej polovice. Postupne sa prebojovali až pred endzónu hostí, odkiaľ behom skóroval Fančovič. Patriots po niekoľkých akciách opäť schádzali z ihriska a Bulldogs svoju ďalšiu príležitosť využili na skórovanie ďalšieho touchdownu. Tentoraz Lenovský našiel prihrávkou Němca, ktorý zvýšil vedenie domácich. Po interception Patriots v následnom drive bolo zjavné, akým smerom sa bude zápas uberať. Bulldogs držali jeho opraty pevne vo svojich rukách a hostí zo Zvolena prakticky do ničoho nepúšťali. Záver polčasu opäť patril domácim, ktorí ešte pred prestávkou navýšili svoje vedenie. Najprv získala dva body za safety obrana Bulldogs, keď hostia prehodili snap pri punte a ten skončil mimo ihriska. V nasledujúcom drive sa Trnavčania najmä vďaka presným prihrávkam Lenovského posúvali po ihrisku a hoci sa na moment zabrzdili na 3 yardoch od goal line Patriots, domáci quarterback pri štvrtom downe našiel opäť Němca a ten zvýšil vedenie Trnavy už na 20:0.

Patriots svoj úvodný drive v druhom polčase opäť po troch akciách ukončili puntom, no zo začiatku sa nedarilo ani Bulldogs. Mohli si dokonca dovoliť luxus dvoch turnoverov po sebe – raz pri nekompletnej prihrávke na 4. down a raz po interception. Obrana domácich však stála na pevných nohách a hostí k ničomu vážnejšiemu nepúšťala. Navyše sama dokázala opäť skórovať, keď Dragaš zachytil Bžochovu prihrávku a pridal ďalší touchdown Bulldogs. Napokon vsak aj ofenzíva Trnavy bodovala ešte v tretej štvrtine. Po punte Patriots začínali domáci na polovici súpera a výhodnú pozíciu využili na ďalší pasový touchdown, tentoraz zachytil prihrávku Lőrincz. V úvode záverečnej štvrtiny sa Zvolenčanom vydaril azda najlepší drive zápasu. Postupným útokom sa dostali takmer na 20 yardov od endzóny domácich, no defenzíva Bulldogs ich dokázala na 4. down zastaviť. Domáci tak mali ďalšiu možnosť skórovať a znovu ju využili. Svoj tretí chytený touchdown v zápase si pripísal Tomáš Němec a dal tak bodovú bodku za jednoznačným víťazstvom svojho tímu. Bulldogs tak najlepším možným spôsobom potvrdili pozíciu víťaza základnej časti.

Bulldogs v ofenzíve jednoznačne dominovali. Celková bilancia 311 yardov, 18 1. downov a 5 touchdownov hovorí jasnou rečou. Za zmienku stojí najmä 124 nachytaných yardov Tomáša Němca spolu s 3 zachytenými touchdownami. V porovnaní s tým, Patriots nazbierali v ofenzíve iba chudobných 59 yardov. V dobrom svetle sa prezentovala aj defenzíva domácich, ktorá si pripísala na svoje konto ďalších 8 bodov. Dobrou správou pre Bulldogs pred play-off je aj návrat Dragaša do zostavy po zranení v Žiline. Ten svoj návrat okorenil defenzívnym touchdownom. Na druhej strane zachytil dve prihrávky Lenovského Štastný. Bulldogs napriek tomu pred semifinálovými zápasmi pôsobili na ihrisku najkompaktnejším dojmom a oprávnene obsadili najvyššiu priečku po základnej časti.