Cassovia Steeelers cestovali na ihrisko posledného Zvolena Patriots v pozícii jasného favorita. Papierové predpoklady bez väčších problémov naplnili a po výhre 36:2 si upevnili pozíciu na čele tabuľky. Ani tá im však zatiaľ nezaručuje istotu domáceho semifinále. O všetkom sa napokon rozhodne v poslednom kole, kde Steelers cestujú do Žiliny. Patriots čaká záverečný zápas sezóny na horúcej pôde Bulldogs, v ktorom sa môžu pokúsiť o jediné víťazstvo.

Patriots vo svojom úvodnom drive nič zásadné nevymysleli a boli nútení puntovať. Naopak, hostia z Košíc pracovali na postupnom útoku a po sérii niekoľkých behov zakončil úvodný drive Steelers touchdownom Balog. Patriots nedokázali odpovedať v útoku, no svoje jediné body zaznamenali v defenzíve. Po interception začínal útok Košíc na vlastnej 3-yardovej línii a túto nevýhodnú pozíciu dokázali obrancovia Patriots využiť na safety, keď sa hneď niekoľkí dostali na Boguslavskeho a zastavili ho ešte v endzóne. Útok domácich však nedokázal nadviazať na body obrany, naopak v závere prvej štvrtiny pri nevydarenom punte získal loptu Shtymak a krátkym returnom zvýšil vedenie hostí. Úvod druhej štvrtiny poznamenali straty lopty na oboch stranách, no ani jeden útok nedokázal ponúknuté šance využiť. Ofenzívne drivy v tejto fáze zápasu trvali spravidla 4-5 akcií a diváci si príliš veľa ofenzívneho futbalu neužili. Až na záver prvého polčasu sa dočkali ďalšieho touchdownu. Schürger našiel v endzóne Jakubéczyho a Košičania tak išli do kabíny s vedením 22:2.

Aj úvod druhého polčasu patril hosťom, ktorí hneď svoj prvý drive premenili na ďalší touchdown. Súvislý útok dotiahli Steelers až pred endzónu domácich, odkiaľ sa 7-yardovým behom presadil Boguslavski. Patriots sa v ďalšom priebehu viac sústredili na pasový útok, vďaka ktorému sa ich útok mierne rozbehol, no bodovo vychádzali stále naprázdno. Navyše defenzíva Steelers viackrát prihrávky domácich dokázala zachytiť a vypracovala tak lepšie príležitosti pre svoj útok. Ani ofenzíva Steelers si ale nepočínala najlepšie, po prestriedaní hráčov sa im nedarilo príliš posúvať po ihrisku a pridávať ďalšie body. O jeden z najzaujímavejších momentov druhého polčasu a celého zápasu sa postaral Boguslavski, ktorý hneď pri prvom downe z hĺbky vlastného poľa dostal loptu a 78-yardovým behom cez celé ihrisko skóroval svoj druhý touchdown v zápase. V zostávajúcom čase zápasu už za zmienku stáli iba zachytené prihrávky od oboch obrán, no bodovo sa už nič nezmenilo. Steelers si tak bez problémov postrážili jednoznačné víťazstvo a potvrdili pozíciu lídra základnej časti.

Najväčší rozdiel z pohľadu štatistík bol v behovom útoku. Veď Steelers po sčítaní „získali“ takmer o 300 yardov viac po zemi ako domáci Patriots. Tí skončili s hlboko negatívnou bilanciou -59 yardov, zatiaľ čo Košičania nabehali veľmi solídnych 228 yardov. Najväčšiu porciu z nich odkrojil Boguslavski, ktorý ku svojim 165 yardom pridal aj dva touchdowny. Steelers sa už tradične príliš nespoliehali na útok vzduchom, kde nachytali iba 17 yardov, vrátane jedného touchdownu. Patriots sa po zlepšení pasovej hry dostali do o niečo lepších čísel. No zo 44 pokusov nazbierali iba 148 yardov, navyše až 6 pasových pokusov skončilo v rukách obrancov Steelers. Z nich si najlepšie počínal Andriy Bodnar, ktorý zachytil hneď polovicu z nich. Košičania nazbierali z interception returnov bezmála 100 yardov. Domáca obrana získala loptu „len“ dvakrát, k jedinému interception pridali aj jeden zaľahnutý fumble.

Rozhovor s OL Zvolen Patriots Martinom Badinkom

Rozhovor s RB Cassovia Steelers Romanom Boguslavskim

Zvolen PATRIOTS – Cassovia STEELERS 2:36 (2:14, 0:8, 0:6, 0:8)

Highlights zo zápasu

Š. Balog 22-yardový run, L. Mackay kick, 0:7
SAFETY, 2:7
M. Shtymak 10-yardový punt return, L. Mackay kick, 2:14
P. Jakubéczy 17-yardový pass od D. Schürger, P. Jakubéczy 2pt pass od L. Mackay, 2:22
R. Boguslavski 7-yardový run, PAT neúspešný, 2:28
R. Boguslavski 78-yardový run, P. Jakubéczy 2pt pass od D. Schürger, 2:36