Žilinčania privítali na domácej pôde posledný tím tabuľky Zvolen Patriots. Domáci hrali o udržanie možnosti hrať semifnále na svojom ihrisku. Patriots naopak v prípade výhry mohli živiť aspoň teoretickú nádej na postup medzi najlepšiu štvorku. V prvom vzájomnom zápase sa zrodilo víťazstvo Warriors 18:7. Navyše pred zápasom sa nad ihriskom prehnala poriadna búrka, ktorá mohla obom tímom ovplyvniť útočné snaženie, najmä pasovú hru. S nie príliš ideálnymi podmienkami si lepšie poradili Žilinčania, ktorí zvíťazili 27:7.

Zápas sa pritom lepšie začal pre hostí, ktorým sa zásluhou Kubeka podarilo vyraziť Firmentovi loptu hneď pri úvodnom kickoff returne. Patriots tak išli do útoku vo veľmi výhodnej pozícii, no pri treťom pokuse Magala vystihol prihrávku Bžocha a vrátil loptu Žilinčanom. Tí však so svojou príležitosťou taktiež nedokázali nič urobiť a tak ako prví bodovo udreli Patriots. Donoval sa dostal k odrazenej prihrávke a pretlačil sa s ňou do endzóny. Warriors odpovedali dlhým drivom, pri ktorom sa dostali na polovicu Patriots, no napokon ich defenzíva hostí zastavila. Úvod druhej štvrtiny patril však domácim. Tí sa najprv prebojovali až pred endzónu Patriots, kde presnou prihrávkou našiel Banik Valka a bolo vyrovnané. Vzápätí Marcin vystihol Bžochovu prihrávku a poslal domácich do vedenia. Behom niekoľkých momentov tak došlo k úplnému otočeniu vývoja zápasu. Patriots v ďalšom drive boli donútení iba puntovať, no Warriors už svoje vedenie v prvom polčase nenavýšili. Posledné slovo v druhej štvrtine mali hostia, ktorí sa dostali až na 23 yardov od žilinskej endzóny, no na skórovanie už im nezostal čas.

Patriots začali druhý polčas nie príliš vydareným drivom, ktorý zakončili puntom. Dobrú pozíciu síce domáci napriek dlhému drivu nevyužili na navýšenie vedenia, no žilinským special teams sa vydarila akcia, keď pri punte zakryli loptu na jednom yarde pred zvolenskou endzónou. Patriots v hĺbke svojho poľa volili trikrát po sebe prihrávku, no neúspešné. Následne sa im nevydaril ani punt, po ktorom Žilinčania získali loptu iba 13 yardov od endzóny Patriots. Túto výhodnú pozíciu už domáci dokázali zužitkovať, keď Banik našiel krátkym pasom navrátilca v žilinskom drese Haasa. Žilinčania si tak v závere tretej štvrtiny upevnili svoje vedenie. Hostia sa v nasledujúcom drive pokúsili aj o trik, keď z puntovej formácie zvolili beh, no Warriors si dali pozor a zastavili ich. Warriors sa už po troch pokusoch dostali do endzóny, keď krátky drive zakončil behom Banik. Patriots sa ešte v závere pokúšali s výsledkom niečo urobiť, podarilo sa im zablokovať punt Warriors a svoj drive začínali iba 14 yardov od žilinskej endzóny. Ich snaha sa však opäť skončila bez bodov, po tom, ako Marcin chytil druhý interception v zápase. Žilinčania si tak pripísali výhru 27:7 a upevnili si priebežné tretie miesto v tabuľke.

Warriors mali navrch aj v štatistických ukazovateľoch. Žilinčania získali v ofenzíve 172 yardov v porovnaní so zvolenskými 112. O žilinskej efektivite svedčí aj to, že oba tímy potrebovali na rozdielne množstvo yardov približne rovnaký počet akcií. Hlavný rozdiel bol predovšetkým v behovej hre. Nie že by to zo strany Warriors bol nejaký oslnivý behový festival, ale predsa len boli o niečo efektívnejší. V pasovej hre sa na strane domácich blysol šiestimi zachytenými prihrávkami Haas, ktorý sa v žltozelenom drese predstavil po troch sezónach. Domáci mali o niečo navrch aj v turnoveroch – sami loptu stratili dvakrát po fumbloch, no hosťom zo Zvolena ju zobrali trikrát. V obrane Žiliny si veľmi dobre počínal Marcin, ktorý zachytil dve prihrávky hostí, pričom z jednej dokázal aj skórovať. Na strane hostí si zaslúži uznanie Titurus, ktorý nazbieral 6 solo tacklov, ale i Kubek, ktorý ku dvom sackom pridal dva vyrazené fumble.