Cassovia Steeleres mali po prehre Bulldogs v Žiline šancu vrátiť sa do čela tabuľky, resp. potvrdiť priebežné prvé miesto.                Proti tonu však boli zlepšujúci sa nitrianski Knights, ktorí mali za sebou vydarený zápas vo Zvolene, kde domácich zdolali presvedčivo 0:37. Zápas napokon lepšie zvládli hostia z Košíc, ktorí domácich „rytierov“ porazili 6:21 a urobili výrazný krok k tomu, aby hrali semifinále na domácej pôde. Knights však podali opäť bojovný výkon, na ktorom môžu stavať do ďalších zápasov.

Oba tímy sa v ofenzíve rozbiehali veľmi pomaly. Knights svoj prvý drive ukončili hneď po troch akciách puntom a Steelers, hoci začali solídne, išli z ihriska po interception Urbana.V prvej štvrtine mali oba tímy problém dostať sa s loptou aspoň na súperovu polovicu. Obe obrany boli pozorné a ofenzívam sa nedarilo posúvať po ihrisku. Steelers sa dostali do výhodnej pozície v úvode druhej štvrtiny po dobrom punt returne Jarušinského no pred endzónou opäť prišli o loptu zásluhou Urbana, ktorý zachytil ďalšiu prihrávku Schürgera. Ofenzíva Knights však naďalej pokračovala v nevýraznom výkone a po ďalšom punte sa na ihrisko vrátil útok Steelers. Košičania ponúknutú šancu už využili a zásluhou Balogovho behu takmer z polovice ihriska išli do vedenia. Knights ani z následného drivu nedokázali odpovedať a Steelers mali šancu svoje vedenie navýšiť, no Mackay 50-yardový pokus o field goal nepremenil. Hostia tak skončili polčas so sedembodovým vedením.

Čo sa hosťom nepodarilo v závere prvého polčasu, zvládli hneď v úvode toho druhého. Dlhý drive Steelers z vlastnej polovice zakončil 19-yardovým behom Boguslavsky. Knights sa v ofenzíve vôbec nedarilo a na polovicu hostí sa dostali až v závere tretej štvrtiny, aj to zásluhou nevydareného puntu. Prakticky hneď však o loptu po interception prišli. Na druhej strane Steelers opäť kontrovali ďalším touchdownom. Druhýkrát v zápase sa presadil dlhým, tentoraz takmer 30-yardovým behom Balog. Košičania navyše potvrdili touchdown dvojbodovým behom a v úvode záverečnej štvrtiny si vypracovali pohodlné 21-bodové vedenie. Knights predsa len vykresali iskierku nádeje, keď sa po vydarenom reverse behu Kováča dostali až tesne pred endzónu hostí. Odtiaľ potom po krátkom pase skóroval Bíro a znížil náskok Steelers. Domácim však na obrat ostávalo už veľmi málo času a hoci sa im podarilo následný drive Košíc zastaviť už po troch pokusoch, sami svoju šancu nevyužili. Aj preto si hostia svoj náskok a zaslúžené víťazstvo postrážili.

Steelers sa v ofenzíve darilo o niečo viac, ale ani z jednej strany to nebolo žiadne ofenzívne galapredstavenie. Steelers získali 183 yardov, pričom z toho až takmer 160 získali po zemi. Pasový útok Košičanov sa tak stále hľadá. „Oceliari“ sa v behovej hre mohli už tradične spoľahnúť na Boguslavskeho, ku ktorému sa solídnym výkonom pridal aj Balog. Naopak, ofenzíve Knights sa po zemi príliš nedarilo, za zmienku stál iba vydarený reverse Kováča, ktorý predchádzal jedinému touchdownu domácich. Z individuálnych výkonov sa snáď dá vyzdvihnúť aspoň Bíro, ktorý sa ukazuje byť najspoľahlivejším cieľom nitrianskeho quarterbacka Osadčuka v tejto sezóne. Defenzíva Steelers sa mohla tradične oprieť o výkony Ukrajinca Bobrenoka, ktorému dobre sekundovali Bodnar či Matesz. Na strane domácich sa zaskvel Urban, ktorý až trikrát zachytil prihrávku Košičanov a pomohol tak vytvoriť príležitosti pre ofenzívu. Tradične dobrým výkonom sa prezentoval aj Spišiak, ku ktorému sa pridal aj Krta. Košičania po víťazstve upevnili pozíciu na čele tabuľky a takmer s istotou potvrdili výhodu domáceho prostredia na semifinále. Knights napriek prehre majú stále všetko vo svojich rukách a postup do play-off môžu potvrdiť už v nedeľu proti Trnave.