Cassovia Steelers sú po polovici základnej časti SFL 2018 zatiaľ neohrozene na čele tabuľky. Pozíciu priebežného lídra potvrdili víťazstvom nad Nitra Knights, ktoré sa však nerodilo ľahko. Hoci začali lepšie, v samom závere sa po niekoľkých chybách museli strachovať o výsledok. Tesné víťazstvo však ubránili a tak sa môžu naďalej tešiť z neočakávane suverénneho miesta v čele tabuľky. Knights proti favoritovi nadviazali na dobrý domáci výkon proti Patriots, no na ďalšie víťazstvo si budú musieť ešte počkať.

Knights hneď vo svojom úvodnom drive ukázali, že neprišli do Košíc iba na výlet. Postupne sa prepracovali na polovicu Steeleres, pričom dvakrát úspešne premenili 4. down. Napokon sa však drive zastavil na 40 yardoch od endzóny Košíc a pri pokuse o punt sa im nepodaril snap, takže domáci dostali mimoriadne výhodnú pozíciu na ihrisku. Tú však nevyužili, keď hneď pri svojej prvej akcii stratili loptu. Po krátkom drive Nitry prišli opäť o loptu po interception Pastora. Keďže ani Knights sa už v útoku príliš nedarilo, prvá štvrtina skončila bez bodového zápisu. V úvode druhej štvrtiny sa hosťom z Nitry podarilo dostať až na 17 yardov od endzóny Steelers, no pokus o field goal nebol úspešný. V nasledujúcom drive sa podarilo konečne presadiť aj domácej ofenzíve. Postupne sa z vlastných 20 yardov prepracovali až na 13 yardov Knights, odkiaľ skórovali po prihrávke Schürgera na Turyanytsyu. Hostia do prestávky už nedokázali odpovedať a tímy tak išli do kabín za stavu 6:0.

Po úvodných dvoch neúspešných drivoch v tretej štvrtine sa podarilo Steelers navýšiť svoje vedenie zásluhou dlhého behu Boguslavskeho. Knights sa stále nedarilo bodovo odpovedať, hoci mali niekoľko vydarených akcií a drivov. Po niekoľkých výmenách lopty sa im konečne podarilo necelé dve minúty pred koncom štvrtej štvrtiny znížiť. O touchdown Knights sa postaral skvelým behom Gašperan, ktorý „zlomil“ niekoľko tacklov a doslova sa prebil až do endzóny Steelers. Hosťom však na vyrovnanie už ostávalo veľmi málo času. Napokon však šancu dostali, keď Steelers hneď v prvej akcii stratili loptu a Knights tak mali prvý down na piatich yardoch od domácej endzóny. Túto šancu sa im však nepodarilo využiť, keď hneď v prvej akcii sa v dôsledku nevydareného snapu stratili približne 10 yardov. Následné prihrávky do endzóny už neboli úspešné a Steelers sa tak podarilo svoju endzónu uhájiť. Domáci si tak pripísali už štvrté víťazstvo v rade a po polovici súťaže sú v čele tabuľky. Hostia z Nitry nadviazali na dobrý domáci výkon s Patriots a postupne ukazujú zlepšenie.

O vyrovnanosti zápasu svedčí aj fakt, že oba tímy získali približne rovnaké množstvo ofenzívnych yardov (Steelers 124, Knights 127). Efektivita však bola jednoznačne na strane domácich. Na svoje yardy im stačilo iba 37 akcií, zatiaľ čo Knights potrebovali až 63. Domácim sa viac darilo po zemi (101 yardov), hosťom zase vzduchom (86 yardov). Steelers sa mohli v tomto smere už tradične spoľahnúť na predsezónnu posilu Romana Boguslavskeho, ktorý získal takmer 70 yardov. Hostia mali hneď dvoch ofenzívnych lídrov – po zemi nazbieral 41 yardov Gašperan a v pasovom útoku hral prím Bíro, ktorý zachytil až 9 prihrávok, pre celkový zisk 74 yardov. Hosťom jednoznačne chýbala efektivita v útoku, inak mohli v Košiciach určite pomýšľať na víťazstvo. Čo sa týka defenzívy, v tej domácej už tradične hrala prím dvojica ukrajinských linebackerov Gorvat a Bobrenok, autori 4, resp. 5 solo tacklov. Na strane hostí sa blysli najlepšími výkonmi Belák a Gašperan.