Zápas tretieho hracieho týždňa medzi Zvolenom Patriots a Trnavou Bulldogs priniesol zaujímavý priebeh až do posledných sekúnd. Tímy sa striedali vo vedení a keď už to vyzeralo na predĺženie, minútu pred koncom strhli hostia výsledok na svoju stranu. Bulldogs, ktorí nastúpili aj s hlavným trénerom Suttonom v zostave, si tak po tímovom výkone pripísali druhú výhru v sezóne, Patriots na premiérové víťazstvo zatiaľ čakajú.

Hoci domáci nezačali najlepšie a hneď svoj prvý drive ukončili puntom, dostali od Trnavčanov šancu na reparát, keď pri nepodarenom snape skončila lopta na 1 yarde pred trnavskou endzónou a Patriots tak mali ideálnu šancu na skórovanie. Tú využili hneď na prvý pokus a zásluhou Novákovho behu išli do vedenia 6:0. Hostia sa v ďalšom priebehu úvodnej štvrtiny dvakrát dostali „na dostrel“ od endzóny domácich, no ich útočné série skončili bez bodov. Skórovať sa im podarilo až pred polčasom, keď najprv Lenovský našiel dlhou prihrávkou Synaka a útočnú sériu zakončil krátkym behom Fančovič. Po úspešnom potvrdení tak šli Bulldogs do vedenia 6:7. V tretej štvrtine sa však domácim vydaril dlhý útočný drive, pri ktorom posúvali loptu po ihrisku a dostali sa až na 9 yardov od endzóny Bulldogs a keď Bžoch našiel presnou prihrávkou Doboša, Patriots opäť strhli vedenie na svoju stranu. Bulldogs odpovedali rovnako vydarenou útočnou sériou, no na rozdiel od domácich sa im skórovať nepodarilo, keď bol ich pokus o field goal zablokovaný. Záverečná štvrtina tak sľubovala poriadnu zápletku a jej priebeh to potvrdil. Bulldogs pri svojom úvodnom drive opäť dokázali dobre posúvať loptu a dostali sa znovu tesne pred endzónu domácich a v tomto prípade sa im ju aj podarilo dobyť. Trnavský quarterback Lenovský si nechal loptu a 5-yardovým behom a následným potvrdením vyrovnal na 13:13. Následne výborne zapracovala obrana Bulldogs, ktorá Patriots nedovolila ani yard a po punte tak išli do útoku opäť Trnavčania. Tí tak mali necelé dve minúty pred koncom výbornú šancu strhnúť vedenie na svoju stranu. To sa im aj podarilo, keď hneď pri tretej akcii našiel Lenovský takmer 30-yardovým pasom Němca a ten 48 sekúnd pred koncom poslal svoj tím do vedenia. Hoci sa Patriots v zostávajúcom čase dostali ešte dvakrát do útoku, obrana Bulldogs udržala výsledok a hostia sa tak mohli tešiť z víťazstva 13:20.

Z pohľadu štatistík môžeme skonštatovať, že víťazstvo Bulldogs bolo zaslúžené. Trnavčania získali v ofenzíve takmer dvojnásobok ofenzívnych yardov, keď sa im darilo útočiť najmä vzduchom. Lenovský nahádzal 161 yardov a pripísal si touchdown, na druhej strane Bžoch skompletoval na svojich receiverov iba 6 prihrávok pre 70 yardov a hoci taktiež získal jeden touchdown, obrana Bulldogs dve z jeho prihrávok dokázala odchytiť. Zaujímavým ťahom zo strany Bulldogs bolo zaradenie hlavného trénera Suttona do zostavy. Ten prispel k ofenzívnemu snaženiu svojho tímu dvomi zachytenými prihrávkami pre 19 yardov. Na strane Bulldogs bol najväčšou ofenzívnou zbraňou Synak, ktorý nachytal 81 yardov a výrazne tak prispel k útočnému snaženiu hostí. V behovom útoku sa príliš nedarilo ani jednému z tímov, obrany boli naň dobre pripravené. Z pohľadu defenzívy najviac vynikali skúsení Novák (Patriots) a Balog (Bulldogs), autori 6,5, resp. 5 tacklov. V zápase, ktorý priniesol drámu prakticky do posledných sekúnd si tak Bulldogs napravili chuť po domácej prehre so Steelers a Patriots čakajú na premiérové víťazstvo v tomto ročníku. V lige nasleduje voľný víkend, po ktorom nastúpia Zvolenčania v Nitre a Trnavčania doma privítajú žilinských Warriors.

Videorozhovor s OL Zvolen Patriots Ivanom Rovňanom

Videorozhovor s HC Trnava Bulldogs Jamiem Lee Suttonom

Zvolen PATRIOTS – Trnava BULLDOGS 13:20 (6:0, 0:7, 7:0, 0:13)

T. Novák 1-yardový run, PAT neúspešný, 6:0
J. Fančovič 4-yardový run, J. Lenovský kick, 6:7
M. Doboš 9-yardový pass od M. Bžoch, N. Jaďuď kick, 13:7
J. Lenovský 5-yardový run, PAT neúspešný, 13:13
T. Němec 29-yardový pass od J. Lenovský, J. Lenovský kick, 13:20

Highlights zo zápasu

ŠTATISTIKY

Passing

M. Bžoch (Patriots) 6/19, 70 yds, 1 TD, 2 INT

J. Lenovský (Bulldogs) 8/17, 161 yds, 1 TD

Rushing

A. Marták (Patriots) 10 ytt, 18 yds
T. Novák (Patriots) 5 att, 15 yds, 1 TD

J. Lenovský (Bulldogs) 4 ytt, 32 yds, 1 TD
J. Fančovič (Bulldogs) 9 att, 35 yds, 1 TD

Receiving

P. Šťastný (Patriots) 3 rec, 42 yds
K. Doboš (Patriots) 1 rec, 9 yds, 1 TD

M. Synak (Bulldogs) 4 rec, 81 yds
T. Němec (Bulldogs) 1 rec, 29 yds, 1 TD

Defense

T. Novák (Patriots) 3-7 tack
P. Gáspár (Patriots) 4-1 tack
M. Titurus (Patriots) 3-2 tack, 1 FG block

J. Balog (Bulldogs) 3-4 tack
M. Hrušovský (Bulldogs) 2-1 tack
M. Mahaj (Bulldogs) 2-1 tack, 1 INT
S. Dragaš (Bulldogs) 1-1 tack, 1 INT

Kompletné štatistiky zo zápasu

-jp-

ilustračné foto: P. Pargáč