Posledným účastníkom SFL 2018, ktorý vstúpil do nového ročníka, bol tím Žilina Warriors, porazený finalista minuloročného Slovak Bowlu. V novom domácom prostredí privítali tím Nitra Knights, svojho najčastejšieho súpera z posledných dvoch sezón. „Rytieri“ v týchto súbojoch vždy ťahali za kratší koniec a zvíťaziť sa im nepodarilo ani tentoraz, keď domácim „bojovníkom“ podľahli po výsledku 29:0.

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorí hneď v úvodnom drive skórovali, hoci potrebovali chybu Knights pri punte. Hneď z prvej akcie po „obnove“ útočnej série skóroval Kočvara, ktorý sa pred sezónou presunul z defenzívy do ofenzívy. Krátky drive Nitry sa skončil po ďalšom zaváhaní special teams Knights na ich vlastnej polovici a Warriors išli do útoku vo výhodnej pozícii. Z tej sa však sami vytlačili po niekoľkých fauloch a tak museli stratené yardy dobiehať. To sa im však podarilo a prepracovali sa až pred endzónu Knights, kde však defenzíva hostí zabrala a na tretí down zastavila žilinský drive. Warriors tak zvolili kop za 3 body, ktorý Valko s prehľadom premenil. Knights sa opäť nepodarilo s loptou dostať ani na súperovu polovicu a boli nútení odkopávať. Žilinčania nenechali nič na náhodu a po sérii niekoľkých pekných akcií si loptu zobral do rúk nový quarterback Warriors Firment a s vypršaním času prvej štvrtiny 15-yardovým behom zvýšil vedenie domácich na 16:0. Obraz hry sa v druhej štvrtine príliš nezmenil. Útoku Knights sa nedarilo posúvať loptu po ihrisku a Žilinčania sa dostávali do dobrých pozícií. Svoju prevahu ale aj v dôsledku vlastných chýb či faulov nedokázali bodovo vyjadriť. Tímy tak do šatní odchádzali za stavu 16:0 pre domácich. Knihts mohli niečo s výsledkom urobiť, keďže mali možnosť úvodného drivu, no opäť sa im nepodarilo posunúť loptu a museli odkopávať. Ponúknutú šancu Warriors nevyužili, Valkov field goal letel tesne vedľa. Z následného drivu sa hosťom vydarilo niekoľko útočných akcií a dostali sa až na polovicu Žiliny, no tam opäť o loptu prišli. Domáci hneď z nasledujúcej útočnej série udreli, keď sa po 25-yadrovom behu presadil Macošinec. V nasledujúcich momentoch zažila ofenzíva Knights svoje najlepšie chvíle v zápase, no napokon ani 1. down na jednoyardovej línii Warriors nestačil na skórovanie. Domáca obrana tak v kľúčovom momente v úvode záverečnej štvrtiny udržala čisté konto a prakticky definitívne zobrala hosťom akúkoľvek nádej na obrat. Žilinčania totiž v nasledujúcich minútach predviedla 93-yardový drive, ktorý sa skončil krásnou pasovou akciou Firmenta na Valka a viac ako 50-yardovým touchdownom – 29:0. Defenzíva Warriors už v zvyšnom priebehu nepustila útok Knights na svoju polovicu a zápas sa tak skončil presvedčivým vítazstvom domácich, ktoré mohlo byť vzhľadom na priebeh ešte výraznejšie.

V ofenzívnych štatistikách totiž Žilinčania absolútne dominovali. Zatiaľ čo ofenzíva Nitry nenazbierala ani 70 yadrov, domáci prekročili 400-yardovú hranicu. Viac sa im darilo po zemi, kde nazbierali celkom 262 yardov, ktoré si rozdelili vo veľkej miere traja hráči – Firment, Kočvara a Macošinec. Naopak Nitre sa behová hra prakticky vôbec nedarila – Knights nazbierali celkovo iba chudobných 7 yardov. V porovnaní pasových útokov to bolo o niečo vyrovnanejšie, aj keď opäť jasne v prospech domácich. Žilinčania nahádzali a nachytali takmer 150 yardov, zatiaľ čo hostia z Nitry 62. Stále cítiť, že sa receiveri Knights musia zohrať so svojím quarterbackom Osadčukom. Čo sa týka oboch obrán, na domácej strane sa najviac darilo Jurekovi, Janovíčekovi a Macošincovi. Z hostí sa tradične solídnym výkonom prezentoval veterán Gašperan, ktorému dobre sekundovali Szabo a Nemeš. Knights sa v ďalšom zápase predstavia až v úvode mája, takže majú dostatok času na potrebné doladenie výkonu, aby mohli napraviť nevydarený úvod sezóny. Warriors cestujú na východ, kde sa predstavia v súboji dvoch neporazených tímov na ihrisku Steelers.

Žilina WARRIORS – Nitra KNIGHTS 29:0 (16:0, 0:0, 7:0, 6:0)

M. Kočvara 30-yardový run, J. Valko kick, 7:0
J. Valko 27-yardový kick, 10:0
M. Firment 15-yardový run, PAT neúspešný, 16:0
T. Macošinec 25-yardový run, J. Dubeň kick, 23:0
J. Valko 53-yardový pass od M. Firment, PAT neúspešný, 29:0

Videorozhovor s RB Žilina Warriors Marošom Kočvarom

Videorozhovor s WR Nitra Knights Michalom Pappom

ŠTATISTIKY

Passing

M. Firment (Warriors) 7/17, 142 yds, 1 TD

R. Osadčuk (Knights) 7/25, 62 yds, 0 TD

Rushing

M. Firment (Warriors) 8 att, 92 yds, 1 TD
M. Kočvara (Warriors) 13 att, 91 yds, 1 TD
T. Macošinec (Warriors) 5 att, 55 yds, 1 TD

A. Bulla (Knights) 15 att, 25 yds

Receiving

J. Dubeň (Warriors) 3 rec, 48 yds
J. Valko (Warriors) 1 rec, 53 yds, 1 TD

R. Pastor (Knights) 4 rec, 34 yds
M. Bíro (Knights) 3 rec, 28 yds

Defense

S. Jurek (Warriors) 2-4 tack
J. Janovíček (Warriors) 2-3 tack, 1 sack, 1 FF
T. Macošinec (Warriors) 3-1 tack, 2 sack, 1 FR

M. Gašperan (Knights) 2-8 tack, 1 FR
T. Szabo (Knights) 3-5 tack
D. Nemeš (Knights) 5-0 tack
I. Kellner (Knights) 2-1 tack, 1 FF

Kompletné štatistiky zo zápasu

-jp-

Foto: Adam Rajčan (link na fotogalériu)