V úvodnom súboj nového ročníka SFL sa zrodilo napokon jednoznačné víťazstvo domácich Trnava Bulldogs nad Nitra Knights v pomere 24:0. Na oboch tímoch bolo cítiť že ide o prvú ostrú tohtoročnú skúšku a diváci s príliš veľa futbalovej krásy neužili. Trnavčania však napokon dokázali lepšie využiť chyby súpera a tešili sa zo zaslúženej výhry.

Od úvodných minút sme mali možnosť sledovať zápas, v ktorom sa príliš nedarilo útokom tímov a hlavnú úlohu hrali obrany. Tímom sa nedarilo získavať prvé downy a hoci sa niekedy útočná akcia vydarila, mužstvám väčšinou chýbal potrebný rytmus, aby v útočných sériách dokázali na ne nadviazať. Oba tímy viedli v útoku noví quarterbaci – útok Bulldogs bol v rukách Daniša a Knights viedol Ukrajinec Osadčuk. Na oboch tímoch bolo cítiť nezohratosť, no postupom času sa diváci dočkali aj pekných momentov. Najmä Bulldogs sa čoraz častejšie dostávali pred endzónu Nitry, no zakaždým im chýbal krôčik k tomu, aby skórovali. Raz to bol fumble, inokedy zblokovaný kop. Aj preto bol stav po dvoch štvrtinách bez bodov.

V úvode druhého polčasu došlo aj k zmene na poste trnavského quarterbacka, keď Daniša nahradil ďalší mladík Lenovský, ktorý sa veľmi dobre ukazoval v minuloročnej juniorskej súťaži. Zdalo sa, že táto zmena útoku domácich prospela, keď sa útok Bulldogs po dobrej práci defenzívy dostal na ihrisko vo výhodnej pozícii a práve po spolupráci dvoch QB (Daniš sa presunul na post wide receivera) padol prvý touchdown. Po ďalšom neúspešnom drive Knights Bulldogs svoje vedenie navýšili, keď loptu do endzóny, tentoraz po zemi, opäť dostal Lenovský, čo znamenalo vedenie 13:0. Na druhej strane útok Knights nedokázal nájsť recept na veľmi dobre hrajúcu trnavskú obranu vedenú s chuťou hrajúcim Vittekom, ktorá presvedčivo zastavovala všetky ich útočné pokusy. Trnavčania ešte v závere tretej časti navýšili skóre po úspešnom field goale na 16:0 a upevnili tak svoje vedenie. Svetlejšie chvíle útoku Knights priniesol úvod štvrtej štvrtiny, keď zrýchlil komunikáciu a niekoľkými rýchlymi akciami prekvapil domácu obranu. No tá sa rýchlo spamätala a zastavila „rytierov“ 30 yardov od svojej endzóny. Bulldogs sa tak opäť dostali do útoku a postupne sa prebíjali k endzóne Nitry. Tú dosiahli po sérii úspešných akcií a dlhom drive zásluhou druhého behového touchdownu Lenovského. Ten tak zažil naozaj vydarený seniorský debut, keďže bol pri všetkých bodoch Bulldogs. Do konca zápasu sa už výsledok ani obraz hry nezmenili a „buldoci“ s tak pripísali úvodné víťazstvo sezóny.