V sobotu sa na domácom ihrisku Warriors uskutočnil predposledný turnaj základnej časti SFL U-19. Nastúpili proti sebe tímy domácich Warriors, Zvolena Patriots a Bratislavy Monarchs. Práve juniori „panovníkov“ si počínali najlepšie, keď si po dvoch presvedčivých víťazstvách zaistili ako prví miestenku vo finálovom zápase.

Na úvodný zápas sa proti sebe postavili žilinskí Warriors a Patriots zo Zvolena. Domáci začali lepšie, keď sa im darili útočné drivy a dostali sa do pomerne rýchleho vedenia 12:0. Žilinčania sa opäť opierali o zbrane z turnaja vo Zvolene – behový útok a pevnú obranu. V druhom polčase sa však obraz hry vyrovnával, Zvolenčania sa dokázali presadzovať najmä vzduchom a napokon museli Žilinčania bojovať o víťazstvo 20:14.

Patriots vo svojom poslednom zápase základnej časti nastúpili proti silnému tímu Monarchs. Sami už disponovali pomerne úzkym kádrom a mali v nohách zápas proti domácim. Monarchs navyše v prvom vzájomnom meraní síl vyhrali jednoznačne 49:0. Favorit zápasu bol tak jasný. Ako prví však udreli mladí „patrioti“, ktorí hneď svoju prvú akciu premenili na touchdown. Monarchs sa však otriasli prakticky okamžite a dokázali strhnúť vedenie na svoju stranu. Patriots však zbrane neskladali a odpovedali svojím druhým touchdownom. To však bolo z ich strany všetko. Silný tím Monarchs postupne prebral opraty zápasu do svojich rúk a body pribúdali už iba na konte Patriots. Konečné skóre sa zastavilo na 52:12 v prospech Bratislavčanov.

V poslednom súboji, ktorý bol vyvrcholením celého turnaja sa stretli dva neporazené tímy – domáci Warriors a bratislavskí Monarchs. Bratislavčania nastúpili od úvodu s nepriepustnou obranou, ktorá „bojovníkov“ prakticky k ničomu nepustila. Naopak, útok Monarchs vedený Gruyom dokázal využívať okienka v žilinskej obrane a vypracoval pre „panovníkov“ polčasové vedenie 12:0. Žilinčania museli viac otvoriť hru a hoci sa im podarilo skórovať, Bratislavčania si bez väčších problémov postrážili pohodlné víťazstvo 33:7.

SFL U-19 pokračuje v nedeľu 29. októbra 2017 posledným turnajom základnej časti, ktorý sa odohrá v Bratislave. Stretnú sa na ňom tímy domácich Monarchs, Žilina Warriors a Trnava Bulldogs. Monarchs majú istú miestenku vo finále. Ich súper v boji o zlato vzíde z dvojice Warriors a Bulldogs. Hrá sa na ihrisku TJ Spoje v Podunajských Biskupiciach, začiatok je o 13.00 h.

-jp-