V sobotu sa v Trnave stretli tímy Bratislava Monarchs, Zvolen Patriots a Trnava Bulldogs na prvom turnaji SFL U-19 2017. Slovenskí juniori tak odštartovali ligovú súťaž, na konci ktorej spoznáme nového juniorského majstra Slovenska. Najvyššie ambície majú bratislavskí „panovníci“, ktorí ovládli úvodné kolo.

Pred začiatkom bolo ťažké odhadnúť formu jednotlivých tímov, no po pohľade na súpisky sa dalo predpokladať, že útok Monarchs vedený reprezentačným QB Martinom Gruyom bude mať navrch. Tento predpoklad sa naplnil na 200 %, keďže výborne hrajúcemu útoku sekundovala nepriechodná obrana Bratislavčanov a právom tak dominovali celému sobotňajšiemu turnaju. Najmä hráči so skúsenosťami z rakúskej AFL Div. I a seniorskej SFL splnili očakávania a patrili k oporám tímu.

Zápas Patriots proti domácim Bulldogs bol o poznanie vyrovnanejší. Lepší vstup do zápasu mali určite hostia, ktorí niekoľkými dlhými behmi zaskočili obranu Bulldogs. Domácich tento zaspatý úvod nakoniec stál zápas, napriek tomu, že na konci im Patriots po niekoľkých chybách dali šancu na obrat. Oba tímy by si mali z tohto zápasu zobrať ponaučenie, že poľavenie v koncentrácii (či už na začiatku alebo na konci zápasu) ich môže v budúcnosti pripraviť o víťazstvo. Z individuálnych výkonov sa v drese Bulldogs ukázal v dobrom svetle RB Adrián Mrva, v tíme Patriots výkonnostne vynikali RB/LB Adam Marták a DE Dominik Uhlík

Juniorská liga pokračuje už tento víkend vo Zvolene. V nedeľu sa do ligy zapojí aj posledný štvrtý účastník SFL U-19 - Žilina Warriors, ktorého zostavu povedie reprezentant Lukáš Dlouhý. Okrem nich uvidíme samozrejme domácich Zvolen Patriots a tretím do partie budú trnavskí Bulldogs. Monarchs budú mať voľno. Hrať sa bude na ihrisku Technickej akadémie vo Zvolene (ul. J. Švermu). Začiatok je o 13.00 h.

-js-

Foto: Bratislava Monarchs