Fascinuje vás sledovanie amerického futbalu? Chcete sa do tohto krásneho športu dostať viac ako divák, no neláka vás hráčska kariéra? Ponúkame vám najlepšie miesta na sledovanie zápasov – priamo na ihrisku! Juniorská sezóna SFL U-19 2017 sa pomaly, ale isto blíži a SAAF tak, ako každý rok, hľadá nových rozhodcov. Funkcia rozhodcu je platená a výška odmeny záleží iba na samotných záujemcoch a ich prístupe. Práve juniorská sezóna je ideálnym odrazovým mostíkom pre začínajúcich záujemcov.

Aké sú podmienky?

Čo sa týka veku, výšky, či hmotnosti záujemcov, žiadne. Dôležitá je predovšetkým vaša odvaha a chuť začať. Berieme mužov aj ženy, americký futbal je pre všetkých.

Podmienkou pre začínajúcich rozhodcov je absolvovanie vstupného školenia, kde načerpajú nevyhnutný základ pravidiel a tzv. mechaniky, teda návodu „ako správne rozhodovať“. Tohtoročné jesenné školenie sa uskutoční v Žiline, 9. – 10. septembra 2017 v Reštaurácii Máj na ul. Poľná 17.

Pokiaľ sa obávate, že neovládate pravidlá amerického futbalu, práve na to je určené rozhodcovské školenie a následné samoštúdium.

Netreba sa báť ani fyzickej kondície, pozícia rozhodcu nie je až tak o behaní.

Ako sme už v úvode spomenuli, výška odmeny a kariérny postup závisí predovšetkým od samotných záujemcov a ich ochoty zlepšovať sa.

Viac informácií získate na e-mailovej adrese officials@saaf.sk.