Žilinčania cestovali do Nitry po dvojtýždňovej prestávke od domáceho debaklu a chceli sa vrátiť na víťaznú vlnu. „Rytieri“ však proti nim vyrukovali s koncentrovaným výkonom a favorizovaných Warriors držali na „nule“ celý prvý polčas. Po prestávke sa však Žilinčania výkonnostne prebudili najmä v útoku a sériou 26 bodov otočili priebeh zápasu vo svoj prospech.

Warriors začali v útoku, no dobre pripravená obrana Knights ich rýchlo dostala do mínusových yardov a vyprevadila z ihriska. No ani defenzíva Žiliny sa nenechala zahanbiť a útok Nitry musel ukončiť svoju útočnú sériu puntom. V rovnakom duchu sa odohrávala celá prvá štvrtina, ani jeden z útokov si nedokázal vypracovať súvislejšie útočné drivy. To sa zmenilo v úvode druhej štvrtiny, keď sa Knights prebojovali na polovicu Warriors a Gruy našiel presnou prihrávkou Biháriho a domáci viedli 6:0. Warriors odpovedali dlhým drivom, keď sa dostali až na 13 yardov od endzóny Knights, no Kiš zachytil Banikovu prihrávku a na loptu tak išli opäť domáci. Žilinčania po následnej defenzívnej „stopke“ opäť útočili na endzónu Knights, no pri poslednej akcii polčasu sa Banikovi nepodarilo skompletovať pas na Dlouhého a Warriors tak skončili v prvom polčase bez bodov.

Žilinčania však zbrane neskladali, práve naopak. Zastavili úvodný drive Knights a vzápätí prešli do protiútoku. Warriors sa po behoch Rakovana dostali až na 5 yardov od endzóny Knights, odkiaľ dostal loptu do endzóny Banik. Následne sa po interception Kramarczyka dostali Warriors opäť do útoku vo výhodnej pozícii. Žilinčania rýchlo prekonali krátku vzdialenosť a Banik po krátkom pase na Dlouhého poslal hostí do vedenia. Warriors dostali v tejto fáze zápas plne pod svoju kontrolu a po ďalšom rýchlo zastavenom drive Knights sa znovu dostali do útoku. Dlhý drive, ktorý odkrojil veľa času aj zo štvrtej štvrtiny, zakončil svojím druhým behom pre touchdown v zápase Banik. Domáci ešte neskladali zbrane a vzopli sa k náporu, no obrana Warriors im napokon po fumble zobrala loptu a posledný krát poslala žilinský útok na loptu. Hneď prvú akciu využili hostia na touchdown, ktorý padol po spolupráci Banika s Dlouhým. Žilinčania tak v Nitre vybojovali víťazstvo, ktorým si zaistili postup do play-off.

Nitra KNIGHTS – Žilina WARRIORS 6:26 (0:0, 6:0, 0:13, 0:13)

Z. Bihari 20-yardový pass od M. Gruy, PAT neúspešný, 6:0
P. Banik 5-yardový run, L. Dlouhý kick, 6:7
L. Dlouhý 5-yardový pass od P. Banik, PAT neúspešný, 6:13
P. Banik 8-yardový run, L. Dlouhý kick, 6:20
L. Dlouhý 17-yardový pass od P. Banik, PAT neúspešný, 6:26

ŠTATISTIKY

Passing

M. Gruy (Knights) 9/16, 114 yds, 1 TD, 1 INT

P. Banik (Warriors) 7/19, 92 yds, 2 TD, 1 INT

Rushing

P. Arpáš (Knights) 9 att, -13 yds

M. Rakovan (Warriors) 17 att, 153 yds
M. Czernik (Warriors) 10 att, 55 yds
P. Banik (Warriors) 3 att, 16 yds, 2 TD

Receiving

M. Bíro (Knights) 2 rec, 34 yds
Z. Bihari (Knights) 1 rec, 20 yds, 1 TD

M. Kočvara (Warriors) 4 rec, 48 yds
L. Dlouhý (Warriors) 3 rec, 44 yds, 2 TD

Defense

M. Gašperan (Knights) 5-4 tack
M. Kačír (Knights) 2-3 tack
A. Kiš (Knights) 1-1 tack, 1 INT

S. Jurek (Warriors) 3-1 tack
S. Marcin (Warriors) 2-2 tack, 2 sack
J. Planieta (Warriors) 3-0 tack, 1 sack
M. Kramarczyk (Warriors) 0-0 sack, 1 INT

-jp-