Zatiaľ čo v Bratislave malo semifinále od začiatku jednoznačný priebeh, v Žiline sa odohrala takmer navlas rovnaká dráma ako minulý rok. Súperom domácich Warriors boli rovnako ako pred rokom nitrianski Knigths. A rovnako po bojovnom výkone dotiahli zápas až do predĺženia. Dlho to navyše vyzeralo, že hostia spod Zobora domácich prekvapia, veď väčšinu zápasu viedli. Napokon však do finále posunul v predĺžení presným kopom za tri body Dlouhý.

Žilinčania vstupovali do zápasu v pozícii favorita, no už ich prvý drive zastavil po niekoľkých akciách úspešný interception Kiša, ktorý navyše dostal svoj útok do výhodnej pozície. Knigts však napokon zo sľubne vyzerajúceho drivu nič nevyťažili, keď sa po niekoľkých vlastných chybách vytlačili až takmer na polovicu ihriska. Žilinský útok však pokračoval v neefektívnom výkone a jeho drive skončil tesne za polovicou Knights. Prvá štvrtina tak bola bez bodov. To však hneď vo svojej prvej útočnej sérii druhej štvrtiny zmenili hostia, keď Gruy presným pasom našiel Pappa a hostia viedli 0:6. Následne Žilinčania urobili školácku chybu pri kickoffe Nitry, keď nechali hostí, aby vlastný výkop získali 23 yadrov od vlastnej endzóny. Knights po niekoľkých neúspešných pokusoch ich chybu využili a po zopakovaní spolupráce Gruy – Papp zrazu na ukazovateli skóre svietilo 0:12 pre hostí. Žilinčania sa však predsa len upokojili a postupným útokom sa dostávali čoraz bližšie k endzóne hostí, no napokon ich Knights opäť zastavili na 4. down. Prebudila sa však aj defenzíva domácich a Knights veľmi rýchlo poslala hostí z ihriska. S necelými dvomi minútami do konca polčasu tak mal útok Warriors ešte jednu šancu urobiť pred prestávkou niečo s výsledkom. To sa im napokon aj podarilo, keď Banik presnou prihrávkou našiel v endzóne Kočvaru a Warriors tak znížili na 6:12.

V druhom dejstve začali v útoku Knights, no obrana Warriors sa cez polčas predstavila koncentrovanejším výkonom a príliš veľa „rytierom“ nedovolila. Žilinčania však z následnej dobrej pozície vyťažili „iba“ field goal – 9:12. Keď už sa zdalo, že Warriors postupne preberajú opraty zápasu do svojich rúk a nitrianskemu útoku nič nedovoľujú, prišla ako blesk z jasného neba krátka prihrávka Gruya na Ovečku, ktorý sa vyhol žilinským obrancom a skóroval takmer 80-yardový touchdown 9:18. Žilinský útok sa aj v tretej štvrtine stále hľadal. Našťastie pre domácich, defenzíva „bojovníkov“ od skórovaného touchdownu držala hostí na dištanc od vlastnej endzóny. Do poslednej štvrtiny tak domáci vstupovali s jasným cieľom čo najskôr skórovať a už neinkasovať. To sa im napokon podarilo, keď Rakovan z 1-yardu na 4. down predsa len dostal loptu do endzóny a po úspešnom kope Dlouhého Warriors znížili na 16:18. V ďalšom drive defenzíva Warriors zatlačila Knights pred endzónu a nevydarený snap hostí skončil 2-bodovým safety pre domácich a bolo vyrovnané. Napriek viacerým výhodným pozíciám sa ani jeden z tímov už bodovo nepresadil a na rad tak, rovnako ako minulý rok, prišlo predĺženie.

V ňom začali v útoku Knights, no hneď prvý pokus Gruya skončil v rukách Martiška a do útoku tak razom išli Žilinčania. Tí tiež nezačali najlepšie, no Rakovan pri 3. downe po krátkom pase od Banika získal novú sériu štyroch pokusov a navyše dostal Warriors asi 6 yardov od endzóny Knights. Pri prvom skórovaní ešte hostí zachránil flag Žiliny za holding, no pri štvrtom downe trafil field goal Dlouhý a po roku poslal Warriors opäť do Slovak Bowlu. V poradí tretie slovenské finále sa odohrá 9. júla na štadióne ŠCP v Bratislave – Dúbravke. Súperom Warriors budú bratislavskí Monarchs.

Žilina WARRIORS – Nitra KNIGHTS 21:18 p.p. (0:0, 6:12, 3:6, 9:0 - 3:0)

M. Papp 22-yardový pass od M. Gruy, PAT neúspešný, 0:6
M. Papp 12-yardový pass od M. Gruy, PAT neúspešný, 0:12
M. Kočvara 4-yardový pass od P. Banik, PAT neúspešný, 6:12
L. Dlouhý 34-yardový field goal, 9:12
J. Ovečka 74-yardový pass od M. Gruy, PAT neúspešný, 9:18
M. Rakovan 1-yardový run, L. Dlouhý kick, 16:18
safety (tackle v endzone), 18:18
L. Dlouhý 26-yardový field goal, 21:18

 

Videozostrih Žilina Warriors - Nitra Knights

 

-jp-

Foto: A. Rajčan