Košickí Steelers sa proti Zvolenu Patriots dočkali svojho prvého víťazstva v sezóne. To prišlo po veľmi vydarenom výkone najmä zo strany košickej ofenzívy, ktorá konečne našla rytmus a získala viac ako 300 yardov. Zvolenčania si prehrou mierne skomplikovali cestu do play-off, no stále majú všetko vo svojich rukách. Pozitívom pre nich je, že napriek prehre 7:30 majú so Steelers v prípade rovnosti bodov lepšiu vzájomnú bilanciu.

Ofenzíva Steelers sa v doterajšom priebehu sezóny hľadala, no proti Zvolenu doslova explodovala behová hra. Veď posúďte sami – Košičania nazbierali po zemi neuveriteľných 271 (!) yardov. V dobrom svetle sa však ukázal aj QB domácich Bednár, ktorý si pripísal takmer 80 yardov a hodil kľúčový touchdown, keď sa lámal zápas. Steelers sa od úvodných minút presadzovali najmä po zemi, zásluhou Medveca a Fülöpa zbierali cenné yardy. Hneď úvodný dlhý drive premenili na body, keď tímové úsilie zavŕšil krátkym behom Fülöp. Patriots sa naopak útočné drivy v prvom polčase príliš nedarilo rozvíjať a premieňať na body. Steelers mali ďalšiu výbornú šancu na skórovanie v závere prvej štvrtiny, no tri yardy pred endzónou Patriots prišli o loptu. V druhej štvrtine sa už Patriots začali presadzovať o niečo viac, a hoci prvý drive skončil bez bodov, v tom ďalšom už skórovali. Najprv sa dostali vďaka Novákovym behom na polovicu ihriska a potom Valent našiel presnou prihrávkou Štastného, ktorý sa vyhol domácim obrancom a skóroval. Steelers však svoje vedenie navýšili ešte pred koncom prvého polčasu. Útočný drive začínali vo výhodnej pozícii na polovici Patriots. Po dvoch behoch prekvapili obranu Patriots pekným play-action passom a Drábik po Bednárovej prihrávke pohodlne skóroval. Polčas sa tak skončil vedením Steelers 16:7.

Steelers pokračovali v dobrom tempe a dobrou voľbou akcií dokázali obranu Patriots dostávať pod tlak. Hneď úvodný drive domácich zakončil pekným behom po reverse Drábik. Obrana Košičanov taktiež hrala dobre a hoci Patriots dostávali viac priestoru, držali ich na dištanc od svojej endzóny. Steelers aj naďalej umne volili ofenzívne akcie a behmi postupne ukrajovali aj z času. Na druhej strane sa Patriots nedarilo dostať k ohrozeniu košickej endzóny. Sľubné drivy končili neúspešnou konverziou pri 4. Downe. Bodku za zaslúženým košickým víťazstvom dal v samom závere Fülöp, ktorý nevídaným 68-yardovým behom korunoval svoj dobrý výkon v zápase. Steelers tak získali premiérové víťazstvo v sezóne, no napriek tomu prišli o šancu postúpiť do play-off. Majú totiž horšiu vzájomnú bilanciu so Zvolenom i Nitrou. Práve medzi týmito dvomi tímami sa rozhodne poslednom postupujúcom do semifinále vo vzájomnom zápase v poslednom kole základnej časti.

CASSOVIA STEELERS – ZVOLEN PATRIOTS 30:7 (8:0, 8:7, 8:0, 6:0)

M. Fülöp 16-yardový run, Š. Balog 2pt run, 8:0
P. Šťastný 56-yardový pass od T. Valent, P. Šťastný kick, 8:7
J. Drábik 39-yardový pass od M. Bednár, Š. Balog 2pt run, 16:7
J. Drábik 21-yardový run, M. Bednár 2pt run, 24:7
M. Fülöp 68-yardový run, PAT neúspešný, 30:7