Trnavskí Bulldogs si napriek nevydarenej sezóne v českej lige vybojovali účasť v play-off SFL. S okliešteným kádrom potvrdili postup na ihrisku Nitra Knights, kde po tesnej výhre 13:6 potvrdili tretie miesto v tabuľke. Hoci Trnavčania v útoku nazbierali necelých 50 yardov, už tradične tím podržala defenzíva a special teams.

Komplikáciou pre oba tímy bol predovšetkým mimoriadne silný vietor, ktorý ovplyvňoval najmä pasovú hru, čo bolo cítiť. Oba tímy majú solídnu obranu proti behom, takže sa útoky príliš neposúvali a od úvodných minút sa hra odohrávala skôr v strede ihriska. Tímy boli nútené často puntovať, keďže veľa drivov skončilo hneď po prvých troch akciách. Aj preto diváci v prvej štvrtine body nevideli. Tímy aj v druhej štvrtine pokračovali v podobnom duchu, príliš sa nedarilo pasovej hre a sem-tam sa niekomu podarilo získať prvý down po behu. Ako prví udreli Bulldogs, keď Vittek vystihol prihrávku Gruya a zo 40 yardov ju vrátil do endzone domácich. Tí svoj ďalší drive zakončili v nevýhodnej pozícii na vlastných 25 yardoch, no hneď z prvej akcie získala obrana domácich loptu naspäť zásluhou Ružičku. Ani posledný drive Knights v prvom polčase sa však bodmi neskončil a tak sa do kabín odchádzalo za stavu 0:7 pre hostí.

Hneď úvodný kickoff druhého polčasu priniesol ďalšiu zmenu v skóre, keď si loptu na vlastných 30 yardoch zobral skúsený Klokner a pekným returnom zvýšil vedenie Bulldogs už na 13:0. Domáci pokračovali v neúspešnej ofenzívnej hre, no zásluhou zblokovaného puntu sa im podarilo získať loptu na výbornej pozícii, keď začínali svoj drive na 6-yadrovej línii Bulldogs. No ani takúto výbornú pozíciu nedokázali premeniť na body, keď po dvoch nevydarených snapoch zachytil Gruyovu prihrávku Mandúch. Knights sa však ešte v tretej štvrtine predsa len dostali ku skórovaniu, keď Gruy sériou presných prihrávok zakončil drive krátkym pasom na Ovečku. V tejto fáze mali Knigths navrch a hneď následný drive Trnavy skončil fumblom, vďaka ktorému získali domáci pozíciu na 26-yardovej línii Bulldogs. „Rytieri“ sa aj vďaka niekoľkým penalizáciám dostali až na 2 yardy od touchdownu, no vďaka vlastným chybám a nezlomnosti defenzívy Bulldogs ich snaha napokon vyšla bodovo naprázdno.  Bulldogs sa postupne ukrajovali z času behmi, no Knights stále mali šancu na vyrovnanie. Keď však defenzíva Bulldogs ubránila aj posledný drive Knights a následne trnavská offense získala prvý down, znamenalo to, že si tesné víťazstvo doslova vybojovali „buldoci“.

Nitra KNIGHTS – Trnava BULLDOGS 6:13 (0:0, 0:7, 6:6, 0:0)

Vittek 40-yardový interception return, M. Masnica kick, 0:7
J. Klokner 71-yardový kick-off return, PAT neúspešný 0:13
M. Gruy 6-yardový pass na J. Ovečka, 2pt pass neúspešný, 6:13