Bratislavskí Monarchs sa po dlhšej prestávke opäť predstavili aj v domácej súťaži. Dobre rozbehnutý tím „panovníkov“ doma nedal žiadnu šancu nitrianskym rytierom, ktorých zdolal jednoznačne 63:6. Monarchs dali príležitosť všetkým hráčom zo súpisky. Postupne si vybudovali vedenie 63:0 a až v samom závere zápasu sa Knights podarilo aspoň kozmeticky upraviť drvivú prehru. Z tej sa však musia rýchlo otriasť, pretože už v nedeľu doma privítajú Trnavu.

Monarchs dali hneď v úvodnej akcii najavo, v akom duchu sa bude zápas vyvíjať, keď Danny Dobson hneď pri prvom downe presnou prihrávkou na jedného zo svojich receiverov a poslal domáci tím do vedenia. Bratislavčanom vyšlo doslova všetko, na čo siahli. Ďalší touchdown pridal po zemi Bauer a k tomu sa podarilo domácej defenzíve vrátiť prihrávku Gruya až do endzóny Knights. Následný return Knights skončil ďalším touchdownom Monarchs, po tom ako sa Hulmanovi podarilo vytrhnúť loptu Lazorikovi. Skóre narastalo do hrozivej výšky a rozhodcovia už v prvej štvrtine aplikovali pravidlo o rýchlejšom plynutí času. Monarchs navyše nemali k dispozícii náhradného quarterbacka, takže celý zápas „odhádzal“ Američan Dobson. Jeho prihrávky boli pre neskúsenú secondary Nitry často priveľkým sústom. Monarchs postupne prestriedali všetkých hráčov zo súpisky a dali tak príležitosť aj hráčom, ktorí v rakúskej lige hrajú sporadicky, alebo vôbec.

Ofenzíva Knights sa v prvom polčase prakticky nedostala za polovicu ihriska. Od začiatkom bola pod obrovským tlakom domácej defenzívy, ktorej sa podarilo viackrát zastaviť „rytierov“ pre mínusové yardy, či dokonca získať loptu. Jediným svetlým momentom tímu Knights bol samotný záver zápasu, keď si pripísali aspoň čestný úspech v podobe touchdownu. Gruy niekoľkými presnými prihrávkami dostal svoj tím až pred endzónu Monarchs a následne drive úspešne zavŕšiť presnou prihrávkou pre touchdown. Ten však prišiel v úplnom závere a bol iba kozmetickou úpravou výraznej prehry hostí. Výhra Monarchs navyše pre nich znamená istotu postupu do play-off.

Nadchádzajúci víkend poskytne pre oba tímy zaujímavé zápasy. Monarchs cestujú do Žilny, kde sa v súboji dosiaľ neporazených tímov stretnú s Warriors a Knights v domácej premiére privítajú Bulldogs. Určite sa máme na čo tešiť.

Bratislava MONARCHS – Nitra KNIGHTS 63:6