Súboj Nitra Knights so Žilina Warriors už v tabuľke veľa zmeniť nemohol, domáci mali istotu celkovej štvrtej priečky po základnej časti. Tretí Warriors však potrebovali výhru, aby si udržali šancu na domáce semifinále. Vo veľkej horúčave to bola zo strany Warriors pomerne jasná záležitosť, Žilinčania zvíťazili presvedčivo 6:35. Knights odohrali posledný zápas v základnej časti a môžu sa pripravovať na semifinále proti víťazovi základnej časti. „Bojovníci“ sa stretnú so Steelers v priamom súboji o domáce semifinále.

Knights sa vstup do zápasu príliš nevydaril a hneď v prvej akcii takmer prišli po fumbli o loptu. Napokon úvodný drive zakončili iba puntom. O nič lepšie sa nedarilo ani hosťom zo Žiliny. Tí sa síce dostali na polovicu Patriots, no taktiež boli nútení puntovať. Domáci po strate yardov v ďalšom drive opäť iba odkopávali a Žilinčania krátky punt využili na skórovanie úvodného touchdownu. Začínali vo veľmi výhodnej pozícii a po postupnom útoku zakončil ich ofenzívne snaženie 4-yardovým behom Firment. Tento moment odštartoval nevydarený herný úsek Knights. Vo svojom ďalšom drive opäť puntovali, no tentoraz nedokázali punt return pokryť a Firment svojím druhým touchdownom zvýšil vedenie hostí. Nasledujúci kickoff return domácim opäť nevyšiel a svoj útočný drive začínali na vlastných 3 yardoch. Túto pozíciu dokázala využiť obrana Warriors, ktorá zložila Bullu vo vlastnej endzóne a pridala ďalšie dva body na konto svojho tímu. Žilinčania tak po prvej štvrtine viedli 0:16 a vedenie navýšili po svojom prvom drive v druhej štvrtine, keď Valko premenil field goal za 3 body. V nasledujúcom drive sa domáci konečne dostali na polovicu Warriors, no bodovo vyšli opäť naprázdno. Žilinčania v samom závere pridali ešte jeden úspešný field goal, keď sa Valko trafil zo 47 yardov. Po polčase tak hostia viedli pohodlným rozdielom 0:22.

V tretej štvrtine sa obraz hry veľmi nezmenil. Obe obrany držali súperove ofenzívy na dištanc od vlastnej endzóny a tímy boli nútené puntovať. Defenzívy Knights aj Warriors dokázali zachytiť interception, no útoky oboch tímov nedokázali s ponúknutými príležitosťami nič urobiť. V závere tretieho dejstva sa však oba tímy mohli bodovo presadiť. Najprv sa Warriors prebojovali na 15 yardov od endzóny Knights, no pokus o field goal obrana domácich zablokovala a dostala sa s loptou až na 12 yardov od endzóny Žiliny. Ofenzíva Nitry sa však ani z tejto výhodnej pozície nedokázala bodovo udrieť. Žilinčania napriek vlastnej ofenzívnej mizérii kontrolovali priebeh zápasu bez väčších problémov najmä vďaka koncentrovanému výkonu obrany. V poslednej štvrtine sa domácim predsa len podarilo presadiť, aj keď „iba“ v obrane. Firmentovu prihrávku zachytil Kellner a pripísal si defenzívny touchdown. Žilinčania sa však nenechali rozhodiť a v závere posledného dejstvapridali ešte dva ďalšie touchdowny. Najprv sa presadil vzduchom Valko a po chybe Knights pri nasledujúcom kickoffe sa Warriors opäť dostali do útoku. Dobrú pozíciu využil Banik a krátkym behom dal bodku za víťazstvom hostí.

Výhra Warriors je absolútne zaslúžená aj z pohľadu štatistík. Žilinčania v ofenzíve získali solídnych 224 yardov, pričom produkciu rozdelili rovnomerne medzi behy (128) a pasy (96). Warriors skórovali po zemi aj vzduchom a vypracovali si potrebné príležitosti na skórovanie, ktoré aj využili. V porovnaní s tým získali domáci v celkovom súčte iba mizerných 6 yardov. Ofenzíva Knights sa trápila počas celého zápasu a zápas proti Žiline bol vyvrcholením slabej produkcie v tejto sezóne. Nitra musí na tejto fáze výrazne zapracovať. Obe defenzívy si počínali dobre v odoberaní lopty súperovi. Domáci zachytili tri prihrávky Warriors, pričom Kellner po jednej zaknihoval jediné body Knights. Warriors k trom zachyteným prihrávkam pridali ešte aj jeden fumble. Z individuálnych výkonov spomenieme ešte Valka, ktorý okrem pasového touchdownu pridal aj dva field goaly, pritom ten 47-yardový znesie na naše končiny naozaj prísne kritériá.