Žilinčanom sa po dvoch prehrách podarilo opäť zvíťaziť, keď na ihrisku Zvolen Patriots porazili domácich 7:18. Patrioti tak aj po polovici súťaže stále čakajú na svoje premiérové víťazstvo v tejto sezóne. Proti zraneniami oslabeným Warriors mali šancu, no napokon sa im podarilo skórovať iba jeden touchdown, čo na výhru nestačilo. Ďalšiu šancu budú mať už v sobotu, keď privítajú doma tím Nitry Knights.

Žilinčanom vyšiel vstup do zápasu, keď hneď v prvom drive dokázali skórovať zásluhou 21-yardového behu Kočvaru, ktorý následne potvrdil za dva body Valko. Domáci odpovedali drivom s ôsmimi akciami, no dostali sa iba tesne na polovicu Warriors a boli nútení puntovať. Žilinčania sa aj v druhej útočnej sérii dostali pred endzónu domácich, no napokon sa po sérii chýb a nevydarených akcií museli uspokojiť „iba“ s kopom za tri body. V druhej štvrtine ofenzívna produkcia Warriors poklesla, naopak, skórovať sa podarilo domácim zásluhou dlhej prihrávky Šťastného na Žigu. Žilinčania odpovedali solídnym útočným drivom, no tesne pred polovicou ihriska ho obrana Patriots na 4. pokus zastavila. Následné „momentum“ však domáci nevyužili, keďže hneď prvá prihrávka skončila v rukách Warriors. Hostia tak išli do kabín s tesným vedením 11:7.

V priebehu tretej štvrtiny sa obom tímom vôbec v útoku nedarilo. Všetky drivy končili v lepšom prípade puntom, v horšom turnoverom. Najbližšie ku skórovaniu boli domáci, ktorí sa po interception dostali až na 10 yardov od žilinskej endzóny, no loptu do nej nedostali. Útok Warriors sa prebudil až v poslednej štvrtine, keď najprv Banik získal 25 yardov a po ňom Kočvara 17-yardovým behom navýšil vedenie hostí, ktorí tak odskočili na rozdiel dvoch skóre. Keďže defenzíva hostí v ďalšom priebehu záverečnej štvrtiny „zatiahla roletu“ a ofenzívu Patriots nepustila ani na svoju polovicu, mohli sa Warriors tešiť z druhej výhry v sezóne. Domáci „patrioti“ tak na svoje premiérové víťazstvo stále čakajú. Už najbližšie môžu prehru spred dvoch týždňov Nitre. Warriors majú najbližší víkend voľno.

Ofenzíva Warriors získala takmer 200 yadrov, z toho viac ako 150 behmi. Aj to bol jeden z faktorov, ktorý prispel k ich víťazstvu, keďže behový útok pomáha odkrajovať z času a v tesných zápasoch to môže byť mimoriadne dôležité. Zo žilinských yardov si najviac na svoje konto pripísal Kočvara (97), ktorý navyše skóroval oba touchdowny hostí. Naopak domácim sa po zemi absolútne nedarilo, skončili dokonca v záporných číslach. K tomu prispelo aj niekoľko nevydarených snapov, ktoré skončili stratou yardov v domácom backfielde. O niečo lepšie vyzerali Zvolenčania v porovnaní passových útokov, no ani tam to nebol ktovieako oslnivý výkon. Treba však určite vyzdvihnúť výkon Žigu, ktorý „nachytal“ 97 yardov a pridal jediný touchdown domácich. Žilinčanom sa tento krát podarilo „nahádzať“ iba 44 yardov, čo by proti silnejším súperom mohol byť problém. V domácej defenzíve patrili medzi tradičné opory Titurus a P. Gáspár, u hostí podali spoľahlivé výkony Jurek a Macošinec.

Rozhovor s QB Patriots Petrom Šťastným

Rozhovor s LB Warriors Samuelom Jurekom

Zvolen PATRIOTS – Žilina WARRIORS 7:18 (11:0, 0:7, 0:0, 7:0)

M. Kočvara 21-yadrový run, J. Valko 2pt run, 8:0
J. Valko 29-yadrový field goal, 11:0
J. Žiga 41-yardový pass od P. Šťastný, N. Jaďuď kick, 11:7
M. Kočvara 17-yardový run, J. Valko kick, 18:7

Highlighty zo zápasu Zvolen Patriots - Žilina Warriors

ŠTATISTIKY

Passing

P. Šťastný (Patriots) 7/24, 110 yds, 1 TD, 1 INT

P. Banik (Warriors) 5/15, 44 yds, 0 TD, 1 INT

Rushing

T. Novák (Patriots) 6 att, 20 yds

M. Kočvara (Warriors) 11 att, 97 yds, 2 TD
P. Banik (Warriors) 7 att, 27 yds

Receiving

J. Žiga (Patriots) 4 rec, 97 yds, 1 TD

J. Valko (Warriors) 1 rec, 23 yds

Defense

M. Titurus (Patriots) 4-3 tack
P. Gáspár (Patriots) 3-4 tack
T. Novák (Patriots) 1-3 tack, 1 INT
M. Slašťan (Patriots) 1-1 tack, 1 FF, 1 FR

S. Jurek (Warriors) 2-2 tack
T. Macošinec (Warriors) 2-1 tack, 1 sack
M. Firment (Warriors) 1-2 tack, 1 INT

Kompletné štatistiky zo zápasu Patriots - Warriors

-jp-