V priamom súboji o priebežné druhé miesto tabuľky bol priebeh a výsledok oveľa jednoznačnejší ako sa predpokladalo. Hoci bol v prvom polčase priebeh vyrovnaný a domáci viedli len 7:0, v poslednej akcii dokázali skórovať defenzívny touchdown a zvýšili vedenie. Po prestávke už to bola jednoznačná záležitosť v podaní Bulldogs, ktorí napokon zvíťazili vysoko 37:0 a upevnili si druhé miesto. Žilinčania zaznamenali druhú prehru za sebou a nepriaznivú sériu môžu prelomiť už v sobotu na ihrisku Zvolena.

Od úvodných minút sa zápas niesol v znamení obrán, ktoré nedovolili útokom rozvinúť svoje útočné série. Bulldogs sa síce hneď vo svojom úvodnom drive dostali „na dostrel“ od žilinskej endzóny, no pokus o field goal bol zablokovaný a skóre ostalo nezmenené. Až v poslednom drive prvej štvrtiny sa Bulldogs konečne ako prvému tímu podarilo získať prvý down a neostali len pri ňom. V posledných sekundách prvej časti Lenovský našiel presnou prihrávkou Němca a po úspešnom kope Zabáka išli Bulldogs do vedenia 7:0. Hoci sa Warriors v ďalšom priebehu podarilo predĺžiť svoje drivy, nedokázali sa dostať na polovicu Bulldogs. Bulldogs sa darilo v útoku ešte menej, keď ich drivy končili puntom po troch akciách. Jeden zo zlomových momentov zápasu prišiel v úplnom závere polčasu. Warriors sa snažili dostať dlhým passom bližšie ku skórovaniu, no dlhú prihrávku Firmenta zachytil Melichár a returnom cez celé ihrisko zvýšil vedenie Bulldogs.

V druhom polčase sa prvé dva drivy opäť skončili puntom. No hneď druhý drive Bulldogs sa skončil skôr ako sa poriadne začal. Vargovčík dostal loptu a behom cez celé ihrisko navýšil vedenie domácich už na 19:0. S Warriors to začalo vyzerať zle nedobre, najmä keď v nasledujúcej útočnej sérii po jednej z vydarených akcií prišiel Valko o loptu a Bulldogs tak mali veľmi výhodnú pozíciu na polovici Warriors. Tú aj využili, keď domáci pri štvrtej akcii zvýšili vedenie na 25:0 po 4-yardovom behu Fančoviča. Trnavčania po tretíkrát v zápase skórovali z poslednej akcie štvrtiny, keď prihrávku Lenovského zachytil opäť Fančovič. Vtedy už bolo jasné, že zápas je definitívne rozhodnutý. V poslednej štvrtine pridal posledný touchdown Bulldogs po ďalšom dlhom behu Vargovčík a stanovil skóre na 37:0. V posledných minútach zápasu sa Warriors vydaril najlepší drive v zápase, no napriek tomu, že sa dostali až na 6 yardov od endzóny domácich, už im neostal čas na skórovanie. Zápas sa tak skončil jednoznačným a zaslúženým víťazstvom Bulldogs, ktorí si upevnili priebežnú druhú pozíciu v tabuľke.

Bulldogs v zápase získali 260 yardov, z toho takmer 200 po zemi. Veľkú zásluhu na tomto čísle má predovšetkým autor dvoch dlhých touchdownov Adrián Vargovčík, ktorý nabehal celkovo takmer 140 yardov. Dobrým výkonom mu sekundoval aj Fančovič. Z Warriors najviac k 85 yardom prispel Macošinec (53). Aj pasový útok Bulldogs bol oveľa efektívnejší. Hoci Lenovský skompletoval len päť prihrávok, dve z nich skončili touchdownom. Warriors sa vzduchom príliš nedarilo, veľa prihrávok skončilo nekompletných a v jednom prípade dokonca defenzívnym touchdownom Bulldogs. V defenzíve Bulldogs hral výborne Melichár, ktorý nazbieral 5 tacklov a pridal jeden interception touchdown. Veľmi dobre mu sekundovali aj tradične spoľahlivý Fridrich a Zabák. Defenzíva Bulldogs však podala kolektívne veľmi dobrý výkon a Warriors k ničomu vážnejšiemu nepustila. Na druhej strane stojí za zmienku výkon Jureka, ktorý nazbieral 6 tacklov. Bulldogs majú pred sebou voľný týždeň a Warriors sa budú snažiť prelomiť sériu dvoch prehier na ihrisku zvolenských Patriots.

Trnava BULLDOGS – Žilina WARRIORS 37:0 (7:0, 6:0, 18:0, 6:0)

T. Němec 14-yardový pass od J. Lenovský, M. Zabák kick, 7:0
J. Melichár 92-yardový interception return, PAT neúspešný, 13:0
A. Vargovčík 80-yardový run, PAT neúspešný, 19:0
J. Fančovič 4-yardový run, PAT neúspešný, 25:0
J. Fančovič 14-yardový pass od J. Lenovský, PAT neúspešný, 31:0
A. Vargovčík 56-yardový run, PAT neúspešný, 37:0

Highlighty zo zápasu Bulldogs - Warriors

ŠTATISTIKY

Passing

J. Lenovský (Bulldogs) 5/12, 65 yds, 2 TD

P. Banik (Warriors) 6/27, 49 yds
M. Firment (Warriors) 0/1, 1 INT

Rushing

A. Vargovčík (Bulldogs) 4 att, 139 yds, 2 TD
J. Fančovič (Bulldogs) 11 att, 48 yds, 1 TD

T. Macošinec (Warriors) 8 att, 53 yds

Receiving

J. Fančovič (Bulldogs) 3 rec, 31 yds, 1 TD
T. Němec (Bulldogs) 2 rec, 33 yds, 1 TD

J. Valko (Warriors) 2 rec, 29 yds
M. Kočvara (Warriors) 2 rec, 9 yds

Defense

J. Melichár (Bulldogs) 2-6 tack, 1 INT, 1 TD
M. Fridrich (Bulldogs) 3-4 tack, 1 FF
M. Zabák (Bulldogs) 2-5 tack, 1 FF

S. Jurek (Warriors) 5-2 tack
A. Hrenák (Warriors) 2-2 tack
J. Janovíček (Warriors) 1-3 tack

Kompletné štatistiky zo zápasu Bulldogs - Warriors

-jp-