O prvé prekvapenie v novom ročníku SFL sa postarali košickí Steelers, ktorí na ihrisku favorizovaných trnavských Bulldogs dokázali zvíťaziť 20:30. Zápas sa pritom v prvom polčase vyvíjal podľa papierových predpokladov, keď si Trnavčania vypracovali vedenie 14:0. No úvod druhého polčasu im nevyšiel podľa predstáv a v priebehu niekoľkých minút prehrávali 14:17. Neskôr svoje vedenie ešte navýšili na 14:30. Záverečný kozmetický touchdown už nič nezmenil na druhom víťazstve Steelers v sezóne, ktoré ich posunulo do čela priebežnej tabuľky.

Od úvodných minút sa hral zápas, v ktorom útoky oboch mužstiev pomerne často chybovali a viac-menej si vymieňali loptu bez skórovania, veď prvé štyri útočné sérii sa skončili tým, že obrany získali loptu. Ako prví bodovo udreli domáci, ktorí potvrdili kvalitnú prácu defenzívy, keď Krajčovič vystihol Schürgerovu prihrávku a skóroval. V úvode druhej štvrtiny sa konečne presadil aj domáci útok, keď navrátilec do zostavy Bulldogs Lőrincz zachytil prihrávku od quarterbacka Daniša a zvýšil vedenie Trnavy. Domáci si tak do polčasu udržali náskok. Po prestávke sa však začali diať veci... Steelers získali od domácich loptu vo výhodnej pozícii na polovici Bulldogs a drive zakončili kopom za tri body. O necelé dve minúty znížili už na 14:10, keď si svoj prvý touchdown behom pripísala posila Košičanov z maďarskej HFL, Ukrajinec Boguslavski. Steelers sa podarilo dokončiť dokonalý obrat v nasledujúcom drive domácich, v ktorom zabrali ďalšie dve ukrajinské posily hostí. Najprv Shtymak vyrazil loptu Lenovskému a Gorvat ju dopravil do endzóny Bulldogs. Keď Košičania pridali v samom závere tretej štvrtiny ďalší touchdown zásluhou Drábikovho touchdownu po Schürgerovom passe, s domácimi to začalo vyzerať zle. Steelers svoje vedenie ešte navýšili v polovici záverečného dejstva, keď Schürger ďalšou presnou prihrávkou našiel Turyanytsyu. Kozmetická odpoveď domácich prišla až v samom závere zápasu. Po kurióznej situácii skončila Lenovského prihrávka po odraze v endzóne priamo v rukách Fančoviča. Na zaslúženom víťazstve Cassovia Steelers to však už nič nezmenilo.

Hostia z Košíc si zaslúžili víťazstvo aj z pohľadu štatistík. V ofenzíve získali 185 yardov, zatiaľ čo domáci iba 110. Bulldogs mali veľký problém aj so stratami lopty, o ktorú prišli celkovo šesťkrát (4x fumble, 2x interception). Steelers sa v porovnaní s prvým zápasom darilo najmä v pasovej hre, kde získali takmer 150 yardov. Skvelým výkonom sa blysol Drábik, ktorý nachytal zo štyroch prihrávok 100 yardov a pridal aj jeden touchdown. Dobre mu sekundoval aj Turyanytsya s tromi prihrávkami pre 47 yardov a touchdownom. Domáci sa mohli spoľahnúť najmä na skúsených Lőrincza a Fančoviča. V obrane Steelers hrala prím dvojica ukrajinských posíl – Gorvat si pripísal celkovo 7 tacklov, ku ktorým pridal aj defenzívny touchdown a interception. S ďalšími 7 tacklami mu sekundoval Bobrenok. Zahanbiť sa však nenechali ani Slováci – Čiesla nazbieral 4,5 tacklu a získal dva fumble a Engler si pripísal dva sacky. Z domácich sa v defenzíve v najlepšom svetle ukázali Zabák (4,5 tackle), Fridrich (4 tackle) a Krajčovič (defenzívny touchdown).

Rozhovor s LB Trnava Bulldogs Jurajom Balogom

Rozhovor s QB Cassovia Steelers Dominikom Schürgerom

Trnava BULLDOGS – Cassovia STEELERS 20:30 (7:0, 7:0, 0:23, 6:7)

T. Krajčovič 40-yardový interception return, J. Lenovský kick, 7:0
M. Lőrincz 14-yardový pass od M. Daniš, J. Lenovský kick, 14:0
L. Mackay 27-yardový field goal, 14:3
R. Boguslavski 4-yardový run, L. Mackay kick, 14:10
M. Shtymak 9-yardový fumble return, L. Mackay kick, 14:17
J. Drábik 44-yardový pass od D. Schürger, 2pt conversion neúspešný, 14:23
A. Turyanytsya 34-yardový pass od D. Schürger, L. Mackay kick, 14:30
J. Fančovič 32-yardový pass od J. Lenovský, 2pt conversion neúspešný, 20:30

ŠTATISTIKY

Passing

J. Lenovský (Bulldogs) 5/12, 54 yds, 1 TD, 1 INT
M. Daniš (Bulldogs) 2/8, 22 yds, 1 TD, 1 INT

D. Schürger (Steelers) 8/19, 149 yds, 2 TD, 2 INT

Rushing

J. Fančovič (Bulldogs) 9 att, 36 yds

R. Boguslavski (Steelers) 13 att, 31 yds, 1 TD

Receiving

M. Lőrincz (Bulldogs) 3 rec, 27 yds, 1 TD
J. Fančovič (Bulldogs) 2 rec, 42 yds, 1 TD

J. Drábik (Steelers) 4 rec, 100 yds, 1 TD
A. Turyanytsya (Steelers) 3 rec, 47 yds, 1 TD

Defense

M. Fridrich (Bulldogs) 2-4 tack
M. Zabák (Bulldogs) 4-1 tack, 1 FR
P. Dobrovodský (Bulldogs) 0-2 tack, 1 INT
T. Krajčovič (Bulldogs) 0-0 tack, 1 INT, 1 TD

B. Bobrenok (Steelers) 2-10 tack, 0,5 sack
I. Gorvat (Steelers) 3-8 tack, 1 FF, 1 FR, 1 INT, 1 TD
D. Čiesla (Steelers) 1-7 tack, 0,5 sack, 2 FR
M. Engler (Steelers) 2-3 tack, 2 sack
M. Sthymak (Steelers) 2-1 tack, 1 sack, 1 FF, 1 FR
L. Mackay (Steelers) 0-2 tack, 1 FF, 1 INT
V. Bielykh (Steelers) 1-0 tack, 1 FF

Kompletné štatistiky zo zápasu

-jp-

Foto: Kristína Salczerová