Staňte sa plateným rozhodcom SAAF!

Fascinuje vás sledovanie amerického futbalu? Chcete sa do tohto krásneho športu dostať viac ako divák, no neláka vás hráčska kariéra? Ponúkame vám najlepšie miesta na sledovanie zápasov – priamo na ihrisku! Sezóna SFL 2018 sa pomaly ale isto blíži a SAAF tak, ako každý rok, hľadá nových rozhodcov. Funkcia rozhodcu je platená a výška odmeny záleží iba na samotných záujemcoch a ich prístupe.

Aké sú podmienky?

Čo sa týka veku, výšky, či hmotnosti záujemcov, žiadne. Dôležitá je predovšetkým vaša odvaha a chuť začať. Berieme mužov aj ženy, americký futbal je pre všetkých.

Podmienkou pre začínajúcich rozhodcov je absolvovanie vstupného školenia, kde načerpajú nevyhnutný základ pravidiel a tzv. mechaniky, teda návodu „ako správne rozhodovať“. Tohtoročné školenie sa uskutoční v Žiline, 24. - 25. februára 2018 v Reštaurácii Máj na ul. Poľná 17.

Pokiaľ sa obávate, že neovládate pravidlá amerického futbalu, práve na to je určené rozhodcovské školenie a následné samoštúdium.

Netreba sa báť ani fyzickej kondície, pozícia rozhodcu nie je až tak o behaní.

Ako sme už v úvode spomenuli, výška odmeny a kariérny postup závisí predovšetkým od samotných záujemcov a ich ochoty zlepšovať sa. V máloktorom športe máte možnosť tak rýchleho postupu ku kvalitným zápasom, ako v americkom futbale.

Viac informácií získate na e-mailovej adrese officials@saaf.sk.